Hokejisti Zvolena sa v 19. kole Tipos extraligy predstavili na ľade Popradu, čo pripomínalo reprízu vlaňajšieho finále. Napriek komornej atmosfére si diváci pri televíznych obrazovkách vychutnali gólové hody, so šťastnejším koncom pre domáci Poprad.

Na úvodný gól sa čakalo necelé dve minúty, po vylúčení ex-Zvolenčana Ullyho dokázali domáci využiť presilovú hru. Výbornú prihrávku Kriegera zúžitkoval na vstrelenie gólu fínsky útočník Leskinen. Cole Ully, hrajúci za Poprad, svoje vylúčenie odčinil už o pár minút na to. Jeho puk smerujúci na bránu si našiel cestu k strelcovi vyrovnávajúceho gólu, Arnielovi. V 16. minúte išli Popradčania do početnej výhody a po 90 sekundách ju dokázali pretaviť vo vedúci gól, o ktorý sa postaral Skokan.

Na ďalší presný zásah sa čakalo do polovice stretnutia. Mierneho zaváhania sa dopustil mladý útočník Mešár, puku sa ujal Jedlička a presnou strelou vyrovnal na 2:2. V 34. minúte išli Zvolenčania do vedenia, v početnej výhode zakombinoval Roy a Krieger a druhý menovaný upravil stav zápasu na 2:3. Ani nie do minúty bolo vyrovnané, Mešár napravil svoje zaváhanie a gólovou prihrávkou našiel Šišovského, ktorý nemal problém prekonať Rahma. Dve a pol minúty pred koncom prostrednej časti hry mal Zvolen k dispozícii presilovú hru. Počas nej však najprv skórovali „Kamzíci“ z Popradu, Arniel našiel Dávida Bondru, ktorý poslal svoj tím do vedenia 4:3. „Rytieri“ kontrovali prakticky okamžite a po góle obrancu Roya sa do kabín odchádzalo za vyrovnaného stavu 4:4.

V 45. minúte viedli opäť hráči spod Pustého hradu zásluhou gólu Jedličku, ktorý sa najlepšie zorientoval v predbránkovom priestore. Dlho to vyzeralo, že obhajcovia titulu pôjdu spod Tatier so všetkými bodmi, no scenár zápasu sa začal meniť zhruba päť minút pred jeho koncom. Po prihrávke Skokana najprv vyrovnával obranca Dalhuisen a ten istý hráč dokonal skazu druhým gólom v 59. minúte. Tréner Zvolena Peter Oremus reagoval na situáciu oddychovým časom, po ktorom hostia skúsili hru bez brankára. Presila zvolenských hokejistov však už k ničomu neviedla a tri body tak ostávajú v Poprade.

Tipos extraliga – 19. kolo – 23.11.2021 – Poprad

HK Poprad – HKM Zvolen 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Góly: 7. Arniel (Ully, Bondra), 18. Skokan (Svitana, Brejčák), 35. Šišovský (F. Mešár, Rymsha), 39. Bondra (Arniel), 55. Dalhuisen (Skokan, Svitana), 59. Dalhuisen (Svitana) – 2. Leskinen (Krieger, Saracino), 30. Marcinek (Chlepčok, Kubka), 34. Krieger (Roy, Leskinen), 40. Roy (Zuzin, Jedlička), 45. Jedlička (Kotvan). Rozhodovali: Korba, D. Konc st. – Vyšný, Jurčiak

HK Poprad: Čiliak (Valluš) – Drgoň, Brejčák, Dalhuisen, Rymsha, Ulrych, M. Mešár, Demo – Ully, Arniel, Bondra – Svitana, Skokan, Livingston – Handlovský, F. Mešár, Šišovský – Jevoš, Bjalončík, Kundrik – Dzivjak (trenér: Corey Neilson)

HKM Zvolen: Rahm (Halama) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško, Kubka, Barcík – Zuzin, J. Mikúš, Stupka – Leskinen, Krieger, Puliš – Jedlička, Saracino, Török – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok (trenér: Peter Oremus)