Hokejisti HKM Zvolen vycestovali v utorok 18. januára na stretnutie 31. kola do Nových Zámkov. Rytieri bodovali proti domácim býkom naplno, keď o svojej výhre rozhodli v 59. minúte. Zverenci trénera Petra Oremusa tak zvíťazili po šiestykrát v rade.

Zvolenčania otvorili skóre stretnutia už v 3. minúte, kedy Nick Saracino v početnej prevahe po prihrávke Leskinena prekonal presnou strelou brankára býkov Lackoviča. Na začiatku 8. minúty zvýšili rytieri na 0:2, keď sa z dorážky presadil Václav Stupka. Novozámčania odpovedali už v 9. minúte. Na 1:2 znižoval strelou z prvej Robert Jackson, ktorý v presilovke zužitkoval prihrávku Langkowa.

Domáci vyrovnali na 2:2 v úvode druhej tretiny. V 24. minúte sa o to postaral Martin Knižka, ktorý z ľavého kruhu trafil horný roh Trenčanovej bránky. Hokejisti Zvolena si prinavrátili vedenie v 33. minúte, kedy Peter Zuzin našiel Nicka Saracina, ktorý skóroval po druhýkrát v zápase – 2:3.

V tretej tretine sa domácim býkom podarilo opäť vyrovnať. Od modrej čiary vystrelil Hatala a puk tečoval za Trenčanov chrbát Christopher Langkow – 3:3. V Nových Zámkoch sa ale v utorok nepredlžovalo, keďže v 59. minúte predviedol individuálnu akciu Leskinen, ktorý naservíroval puk pred bránku, kde Peter Krieger rozhodol o výhre HKM. Rytieri tak natiahli víťaznú sériu na 6 zápasov.

Tipos extraliga – 31. kolo – utorok 18.01.2022 – Nové Zámky

HC Nové Zámky – HKM Zvolen 3:4 (1:2, 1:1, 1:1)

Góly: 9. Jackson (Langkow, Šiška), 24. Knižka (Šiška, Farley), 53. Langkow (Hatala, Šišovský) – 3. Saracino (Leskinen, Osterberg), 8. Stupka (Hraško, Jedlička), 33. Saracino (Zuzin), 59. Krieger (Leskinen, Meliško). Rozhodovali: Krajčík, Goga – Jurčiak, D. Konc ml.. Diváci: 932

Zostava HC Nové Zámky: Lackovič (Bakala) – Bull, Knižka, Meszároš, Hatala, Holenda, Ligas – Farley, Šiška, Jackson, Šišovský, Langkow, Števuliak, Ahlholm, Barto, Mišiak, Ferenyi, Ondrušek, Tóth (tréner – G. Majoross)

Zostava HKM Zvolen: Trenčan (Rahm) – Kotvan, Hain, Meliško, Diakov, Hraško, Kubka, Sládok – Zuzin, Saracino, Puliš, Leskinen, Krieger, Osterberg, Stupka, Mikuš, Jedlička, Csanyi, Gubančok, Marcinek (tréner – P. Oremus)

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 34 6 3 3 22 80:130 27

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v piatok 21. januára o 18.00 h privítajú v rámci 32. kola Tipos extraligy Duklu Trenčín.