Zápas desiateho kola hokejovej Tipsport extraligy medzi HC Košice a HKM Zvolen sa v piatok podvečer v košickej Steel arene neuskutoční. Na svedomí to má technologická havária v tejto modernej hale v metropole východu.

„Včera o 22.30 nastal požiar v trafostanici Steel arény, ktorý bol spôsobených technickou vadou na kompenzačnom rozvádzači. Vďaka rýchlemu zásahu našej SBS a požiarnych síl sa požiar podarilo zahasiť, aj keď škody sú enormné. V súčasnosti prebieha vyšetrovanie na úrovni policajného zboru, a hasičského zboru, takže presnú identifikáciu toho, čo sa stalo, budeme vedieť v priebehu nasledujúcich hodín,“ povedal pre hckosice.sk generálny manažér Steel arény Igor Havrila. V súčasnosti je preto košický zimný štadión odpojený od elektrickej distribučnej siete.

„Zrušený je celý víkendový program Steel arény, to znamená všetky hokejové zápasy, či už A-mužstva alebo mládežnícke. Všetci diváci, ktorí si už zakúpili vstupenky, či už na piatkový zápas so Zvolenom alebo nedeľňajší s Popradom, si ich môžu ponechať na náhradné stretnutie alebo môžu požiadať o vrátenie zaplateného vstupného na tom predajnom mieste, kde si vstupenku zakúpili,“ vysvetlil PR manažér HC Košice Vojtech Petty.

Piatkový zápas sa mal pritom podľa pôvodného rozpisu odohrať vo Zvolene, ale pre plánovaný sobotňajší koncert Karla Gotta došlo k dohode s Košicami na výmene miesta konania tohto i ďalších zápasov. Náhradný termín zápasu určí Pro-hokej v dohľadnej dobe. Najbližší zápas tak hokejistov Zvolena čaká v nedeľu od 17.00 h v Žiline.