Zverenci trénera Petra Mikulu sa v dvojzápase proti Skalici prezentovali bojovým výkonom a odniesli si zo Záhoria jedno cenné víťazstvo. Séria sa presunula pod Pustý hrad, kde boje Play-off pokračovali tretím vzájomným duelom.

HKm Zvolen – HK 36 Skalica 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Góly: 13. Hraško (Lukáš Jurík), 52. Otčenáš (Sikela), 58. Čurilla, 60. Baláž – 58. Školiak (Pálffy, Višnovský), 59. Lušňák (Kŕetinský).

HKm Zvolen: Trenčan (Škrečko) – Marek Ďaloga, Jindra – Hraško, Juraško – Vantroba, Mucha – Šiška, Ťavoda – Puliš, Brabenec, Čurilla – Slovák, Lukáš Jurík (C), Baláž (A) – Otčenáš, Milan Jurík, Sikela – Méry, Zuzin, Martin Ďaloga.

HK 36 Skalica: Lakosil (Kotvan) – Pojkar, Vyrúbalík – Jankovič, Srnec – Kŕetinský, Gula – Romančík, Jaborník – Pálffy (C), Školiak, Hruška – Klejna, Lušnák, Višnovský (A) – Konečný, Holovič, Kutálek – Juraj Jurík, Tomáš Mikúš, Šátek.

V úvode zápasu sa prví dostali do zakončenia Zvolenčania, konkrétne Vladislav Baláž. Po ňom to skúšal Otčenáš, ale brankára Lakosila neprekonali. Domáci hráči si svojou aktivitou vyžiadali presilovú hru, ale gól nepadol. Skalica bola v úvode zaskočená a až v 6. minúte dal o sebe vedieť Srnec, Trenčan pozorný. Z prvého gólu sa tešili zvolenskí hokejisti. Jurík našiel prihrávkou Hraška, ktorý si brankára Lakosila vychutnal. 1:0 pre Zvolen. V 14. minúte si sa pokúsil vyrovnať Pálfy, ale skóre sa nemenilo. Prevahu zvolenských hráčov chceli potvrdiť druhým gólom Vantroba a Slovák, ale do šatne odchádzali domáci hráči len s jednogólovým vedením.

Hneď na začiatku druhej tretiny vyskúšal pozornosť brankára Trenčana Hruška,skóre sa nemenilo. V 25 minúte sa na svoju tvrdú ranu spoliehal Baláž,ale skalického gólmana neprekonal. O vyrovnanie sa pokúsili hosťujúci hráči počas hry v početnej výhode o dvoch hráčov. Zvolenčania boli pod tlakom, ale zásluhou pozorného brankára Trenčana a s dávkou potrebného šťastia nedovolili Záhorákom skórovať. Skalica zvolenskú bránku dobíjala a zahanbiť sa nedali ani domáci hráči, ale stav ostal nezmenený. Hral sa atraktívny hokej so šancami na oboch stranách. V 35 minúte brankár Trenčan úspešne zakročil aj proti dorážke Skaličana Šátka a strele Lušňáka. Na druhej strane doslova čaroval brankár Lakosil a zmaril 100% šancu Zvolenčana Otčenáša. Futbalový výsledok 1:0 Zvolen udržal aj počas druhej tretiny.

Tretie dejstvo sa začalo z ostra,najskôr trafil tyčku hosťujúci Kutálek a potom neuspel zoči-voči brankárovi Lakosilovi Zvolenčan Baláž. Zvolenčania mohli zvýšiť vedenie počas presilovej hry, ale Jozef Jindra trafil len do gólmana Skalice. V 45.minúte došlo k striedaniu brankárov na strane Skalice,keď zraneného Lakosila nahradil mladý Zdenko Kotvan. Skaličan Kotvan podržal svoj tím keď zlikvidoval prienik Zuzina a následne aj pokus Milana Juríka. Do streleckej listiny sa mohol zapísať aj Marek Ďaloga, ale trafil len obetavého Klejnu. V 52. minúte bol však skalický brankár nedôrazný a na dva krát ho prekonal Otčenáš. Stav 2:0 pre Zvolen. Na skalických hokejistoch bola cítiť frustrácia a tréner Oremus si vyžiadal dve minúty pred koncom odychový čas. Kontaktný gól Skalica predsa len strelila a zásluhou Školiaka znížila na 2:1. Na radosť domácich fanúšikov strelil gól do prázdnej bránky Zvolenský hráč Čurilla a už sa zdalo že zápas majú Zvolenčania vyhratý. O pár sekúnd znížili hostia znovu, úspešným strelcom bol Lušňák. Gólovú prestrelku korunoval ešte zásahom do skalickej bránky Baláž. Bryndziari napokon zvíťazili a vedú v sérii prekvapivo 2:1.