Na hráčov HKM Zvolen čakalo v utorok 11. januára 48. kolo hokejovej Tipos extraligy. V rámci neho zavítali do Liptovského Mikuláša, kde potrebovali potvrdiť rolu favorita.

Išlo totiž o súboj druhého tímu na ľade posledného celku, a tak sa očakávalo víťazstvo obhajcov titulu. Papierové predpoklady začali hostia napĺňať už v 8. minúte, kedy otváral skóre stretnutia Peter Zuzin. Na strane domácich hrozila najmä dvojica skúsených hráčov Handlovský a Hovorka, no Adam Trenčan v bráne Zvolena bol pozorný a v prvom dejstve gól neinkasoval.

V podobnom duchu sa niesol úvod prostrednej časti hry, opäť bol blízko gólu Hovorka, proti bol však Trenčan, ktorý dostáva pri absencii Rahma dôveru realizačného tímu Zvolena. V 26. minúte sa podarilo hráčom Zvolena navýšiť vedenie, strelu Kubku od modrej čiary tečoval Leskinen, čo ešte Ivannikov zvládol kryť, no proti následnej dorážke Saracina bol už ruský brankár bezmocný. V polovici stretnutia bolo znížené, na 1:2 z pohľadu domácich upravoval fínsky obranca Ventelä, ktorý aj so šťastím prekonal zvolenského brankára. V 33. minúte bol blízko vyrovnania Jurík, opäť si však vylámal zuby na pozornom Trenčanovi. Osemnásť sekúnd pred klaksónom prišiel tretí gól Zvolena a opäť v ňom mal prsty Peter Zuzin. Ten zúžitkoval prihrávku Haina a presnou strelou navýšil náskok svojho tímu na dva góly.

V 45. minúte si brúsil zuby na hetrik Peter Zuzin, nebolo mu však dopriate, a tak udrel jeho kolega Leskinen. Ten využil zaváhanie Walegu na modrej čiare a v samostatnom úniku prekonal Ivannikova po bekhendovom blafáku. V 53. minúte mali hráči Zvolena aj dávku šťastia, strela Handlovského totiž zastala na bránkovej čiare, celú situáciu ešte posudzoval aj videorozhodca. O minútu a pol bolo už 1:5, počas presilovej hry zakončoval Kotvan, ktorého strelu tečoval Jedlička a bol z toho gól. V samom závere ešte Liptáci kozmeticky upravili skóre stretnutia, na 2:5 znižoval v 57. minúte Kriška. Nič ďalšie sa však už nestalo, a tak hokejisti Zvolena dokráčali za ďalším dôležitým víťazstvom, vďaka ktorému stiahli náskok vedúcej Bratislavy na 5 bodov.

Tipos extraliga – 48. kolo – 11.1.2022 – Liptovský Mikuláš

MHk 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)

Góly: 31. Ventelä (Murček, Jurík), 57. Kriška (Handlovský, Varttinen) – 8. Zuzin (Jedlička), 26. Saracino (Leskinen, Kubka), 40. Zuzin (Hain, Jedlička), 48. Leskinen, 54. Jedlička (Kotvan, Zuzin). Rozhodovali: Novák, Orolín – Durmis, Ordzovenský

MHk 32 Liptovský Mikuláš: Ivannikov (Kozel) – Ventelä, Varttinen, Salija, Mezovský, Krempaský, Pacalaj, Droppa – Hovorka, Kriška, Handlovský – Karpinnen, Walega, Obdržálek – Jurík, Murček, Paločko – Nemec, Haluška, Dunčko

HKM Zvolen: Trenčan (Sluka) – Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Sládok – Jedlička, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Osterberg, Mikúš, Stupka – Török, Gubančok, Csányi