Nedeľné 40. kolo ponúklo duel Zvolena proti Prešovu a hráči HKM v ňom napokon potvrdili rolu favorita.

Víťazstvo sa nerodilo ľahko, no domáci už od prvej tretiny jasne diktovali tempo stretnutia a Prešovčanov prestrieľali v úvodnej dvadsaťminútovke nevídaným pomerom dvadsať ku dvom. Prvú vážnejšiu príležitosť mal na konci 6. minúty Krieger, ktorý však nedokázal zúžitkovať výbornú Osterbergovu prihrávku. Na začiatku 9. minúty Rahm rýchlo rozohral na voľného Marcineka, jeho zakončenie si však Petrík v bráne hostí postrážil. Úvodný presný zásah prišiel napokon v 16. minúte, keď Kubkovu strelu od modrej čiary usmernil do siete Prešova Csányi.

V 25. minúte sa vydal na ofenzívny výlet obranca Hain, ktorý sa predral defenzívou hostí až k zakončeniu, s jeho pokusom si prešovský brankár poradil. V 35. minúte mal vyrovnanie na hokejke hosťujúci Lyalkov, ten však v kľúčovom momente nedokázal prekonať Rahma. V prostrednej časti hry tak gól nepadol a pred tretím dejstvom bolo všetko pomerne otvorené.

To však zmenil už po pätnástich sekundách hry Leskinen, ktorý dotlačil puk do siete a zvyšoval náskok Zvolena už na 2:0. Hostia z Prešova sa pomerne rýchlo oklepali a už v 42. minúte znížili na 2:1 z pohľadu domácich, o presný zásah sa postaral Lyalka, ktorý strelou pod brvno prekonal zvolenského brankára. Hostia na krátko vycítili moment, ktorý by im umožnil vyrovnať a najmä v rozmedzí 45. a 46. minúty produkovali dobrý hokej. Na strane domácich mohol už v 48. minúte rozhodnúť Krieger, s jeho pokusom si však Petrík poradil. V 54. minúte mohlo byť vyrovnané a opäť v tom mohol mať prsty Lyalka, no z následného protiútoku platilo povestné „nedáš-dostaneš“. Na 3:1 zvyšoval po rýchlej kontre Kyle Osterberg. Hostia z východu skúsili v závere vabank, bol však z toho len gól na 4:1 z hokejky Leskinena, ktorý triafal opustenú bránu a rozhodol tak o cennom víťazstve svojho tímu.

Tipos extraliga – 40. kolo – 20.02.2022 – Zimný štadión Zvolen

HKM Zvolen – HC GROTTO Prešov 4:1 (1:0, 0:0, 3:1)

Góly: 16. Csányi (Kubka, J. Mikúš), 41. Leskinen, 54. Osterberg (Krieger, Ďakov), 59. Leskinen (J. Mikúš) – 42. Ľalka. Rozhodovali: Stano, J. Konc ml. – Crman, Orolin, vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 824 divákov

HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Ďakov, Roy, Meliško, Kubka, Sládok, Čulík – Jedlička, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Csányi, J. Mikúš, Saracino – Török, Marcinek, Chlepčok

HC GROTTO Prešov: Petrík – Rajnoha, Fekiač, Jendroľ, Turan, Ľalík, Růžička, Bakala – Halama, Vas, Nauš – Welychka, Čacho, Charbonneau – Sýkora, Valent, Žilka – Šimun, Zagrapan, Ľalka

12 MHk 32 Liptovský Mikuláš 43 8 5 3 27 101:160 37

Najbližšie sa hráči HKM Zvolen predstavia v extraligovom stretnutí v piatok 25. februára, kedy vycestujú do Popradu. Úvodné buly zápasu je na programe o 19:00 h a odvysiela ho SPORT TV.