Po skončené hokejovej sezóny naše dievčatá nezaháľajú a ľad menia za betón. Výsledkom je účasť na východočeskom přebore žen, kde tento rok obhajujú prvenstvo. Zároveň  ide o prípravu pred Majstrovstvami Slovenska v hokejbale žien.

Prvý z turnajov sa konal uplynulý víkend 22.4. 2017 v Českej Třebovej. Úvodné zápolenie však bolo odlišné od tých predchádzajúcich. Výnimku na štart v turnaji dostali hráčky Slavie Praha, ktoré sa pripravujú na reprezentáciu svojej krajiny na Majstrovstvách sveta. Pre Zvolenčanky bol tento súper výzvou a nastúpili proti nemu hneď v prvom zápase. Ďalšími tímami v súboji o celkové prvenstvo boli Roštěnky Přelouč, Svítkov Stars, Letohrad a domáca Česká Třebová.

Úvodný zápas bol v réžií skúsenejšej Slavie. Naše dievčatá bojovali, no z množstva gólových šancí sa im nepodarilo streliť gól. Na opačnej strane strely súpera spoľahlivo zneškodnila Tišťanová a tak sa zápas skončil remízou. V druhom zápase si Zvolenčanky z chuti zastrieľali, súperky z Přelouča zdolali 9:0. Tretí duel s Letohradom bol však vyrovnanejší, no pre Zvolen sa nezačal vôbec dobre, keď dievčatá inkasovali dva smolné góly. Bryndziarky zapli na vyššie obrátky, súpera dostali pod tlak, no šťastie im neprialo, loptička viackrát skackala po bránkovej čiare, no gól z toho nepadol.  Po dlhom obliehaní súperovej brány sa však tešil aj Zvolen a vyrovnal stav na 2:2. Tri minúty pred koncom sa šťastena opäť obrátila na stranu Letohradu, ktorému sa podarilo vsietiť ďalší šťastný gól. Naše dievčatá naň už nestihli odpovedať a pripísali si tak jedinú prehru v turnaji. Predposledným súperom boli hráčky Svítkova. Zvolenčanky vedeli, že prehru si už dovoliť nemôžu. Na konci vyrovnaného stretnutia sa Slovenky tešili z jednogólového víťazstva, ktoré zabezpečila baseballovým úderom Hrčková. Posledný zápas proti domácemu celku sa niesol v napätí, hralo sa tvrdo, nikto nikomu nič nedaroval. Po krásnej akcií sa Zvolen ujal vedenia 1:0, ktoré si dokázal udržať až do konca zápasu.

V celkovom hodnotení sa Bryndziarky umiestnili na 2.mieste za víťaznými hráčkami Slavie Praha.  Celý turnaj bol poznačený neutíchajúcim dažďom, čo všetkým zúčastnením značne komplikovalo život. Aj napriek tomu musíme tento „výlet“ za hokejbalom hodnotiť pozitívne. Súperi sa viditeľne zlepšujú a obhajoba celkového prvenstva bude nesmierne náročná.

Altsohl Zvolen – HC Slavia Praha 0:0

Altsohl Zvolen – HC Roštěnky Přelouč 9:0

Góly Zvolena: Sakalíková 3, Orolínová 2, Hrčková 2, Časnochová, Lamperová

SK Hokejbal Letohrad – Altsohl Zvolen 3:2

Góly Zvolena: Časnochová, Hrčková

HBC Svítkov Stars – Altsohl Zvolen 0:1

Gól Zvolena: Hrčková

TJ Lokomotiva Česká Třebová – Altsohl Zvolen 0:1

Gól Zvolena: Sakalíková

Zostava Altsohl Zvolen: Tišťanová, Orolínová, Časnochová, Sakalíková, Hrčková, Lamperoví, Ivanová, Ťavodová, tréner: Vargová