Vo Zvolenskej hokejbalovej lige sú už známy finalisti. Stali sa nimi hokejbalisti Bukovinky, ktorí vyradili mužstvo hokejbalistov Wild West a obhajcovia titulu Sharks, ktorí si v zaujímavom semifinále poradili s tímom Divých svíň. Toto finále bolo určite očakávané a teda uvidíme, či sa sedemnásobný majster Bukovinka ujme titulu  alebo ho získajú hokejbalisti zo Sharks. Finále bude určite zaujímavé, pretože oba tímy na tie finálové zápasy postavia tie najlepšie zostavy a budú sa zo všetkých síl snažiť získať titul na svoju stranu.

Súhrn zápasov semifinále z víkendu :

21.5.2011 (Nedeľa) :

Bukovinka(1) – Wild West(4) – 9:0 (0:2) (0:0) (0:7)

G: Gallo 3, Mozolány 2, Haas 2, Goga, Marcinek

Najlepší v zápase: Gallo, Konôpka – Hričina

Strely: 34 – 17

Vhadzovanie: 28 – 19

Rozhodca: Kožický

Stav na zápasy: 2:0

Na prvý semifinálový zápas Wild West odmietol kvôli dažďu nenastúpiť a tak boli všetci zvedaví, aký bude druhý zápas a či vôbec WW nastúpi. Nastúpil, ale v nie kompletnom zložení, akoby len z povinnosti odohrať zápas a sústrediť sa na boj o tretie miesto. Bukovinka celý zápas tlačila, West vsádzal na protiútoky. Po dvoch tretinách svietilo na tabuli len 2:0, keď hráči nevedeli nájsť recept na dobre chytajúcich brankárov. Bukovinka ho našla až v tretej tretine, ktorú vyhrala jednoznačne 7:0 a zápas 9:0, čo ju posunulo do finále.

Sharsk(2) – Divé Svine(3) – 7:1 (1:0) (3:1) (3:0)

Stav na zápasy: 1:1

Po prekvapujúcej výhre DS v prvom zápase sa očakával veľký nápor Sharksu hneď od úvodných minút. Zápas sa začal v rýchlom tempe. Svine chceli zopakovať senzačný výkon z minulého týždňa, v ktorom sa vedeli lepšie vysporiadať s nepriazňou počasia. Počasie v tomto zápase prialo všetkým a hlavne Sharksu, ktorý sa zahryzol do súpera a trápil ho od začiatku až do konca a aj keď Svine miestami ukázali, žeby mohli, nakoniec nemohli a prehrali jednoznačne 7:1.

22.05.2011 (Nedeľa) :

Sharks(2) – Divé Svine(3) – 9:3 (3:0) (4:2) (2:1)

G: Oravec 3, Turan 3, Ruttkay 2, Zuzin L. – Kubovčík 2, Bogusz

Najlepší v zápase: Ruttkay, Zuzin P. – Bogusz

Strely: 39 – 19

Vhadzovanie: 29 – 19

Stav na zápasy: 2:1

V tomto zápase išlo o všetko. Kto vyhrá, ide do finále. Ako v sobotňajšom zápase aj v tomto sa ujali vedenia hráči Sharksu, ktorí vyhrali prvú tretinu 3:0 a súpera dostávali často pod tlak, ktorý končil v bránke, alebo na dobre chytajúcom Brezánim. V zápase bolo na čo pozerať. Sharks predvádzal rýchlu kombinačnú hru. Na druhej strane treba vyzdvihnúť Bogusza, ktorý svojimi kľučkami dokázal párkrát popliesť hlavu súperovi, hlavne pri jednej, keď prešiel obrancu a ešte dokázal skórovať a vyslúžiť si potlesk. Zápas sa hral slušne o čom svedčí len jedno vylúčenie. Sharks svojho súpera prestrieľal, vyhral úplne zaslúžene a postúpil do finále.