Cestovné kancelárie už majú ponuky na letné dovolenky leta 2019. Využívajú predvianočné šialenstvo, aby ponúkli lacné first minute dovolenky pre tých, ktorí by radi objednali letnú dovolenku pre svojich blízkych už teraz a dali im ju pod vianočný stromček. Ak aj vy plánujete kupovať letnú dovolenku ešte pred koncom tohto roka a neviete si vybrať, poradíme vám.

Plánujete aj spoznávanie rôznych zaujímavosti v okolí?

Pri výbere letnej dovolenky zohľadňujte aj toto. Na základe tejto odpovede si vyberiete buď destináciu, v ktorej väčšiu časť dovolenky budete oddychovať na pláži a sem-tam podniknete nejaké prechádzky po pláži a po stredisku za účelom pochodiť miestne butiky, alebo si vyberiete destináciu, ktorá bude blízko zaujímavých miest v danej krajine.

Ak milujete históriu, určite si vyberte letnú dovolenku do Grécka, na Sardíniu, Korziku, ale aj do Talianska. Ak chcete oddychovať na pláži a nakupovať, odporúčame Turecko, Tunisko, Bulharsko.

Strava

Výber letnej dovolenky prispôsobujte aj stravovaniu. Ak máte malé deti a netúžite na dovolenke každý deň variť, odporúčame uprednostňovať také hotely, v ktorých budete mať plnú penziu. Odbremenia vás od varenia a dokonale si oddýchnete. Ak ale plánujete spoznávať okolie a nechcete chodiť každý deň na obed naspäť do hotela, uprednostnite ubytovanie, v ktorom budete mať zabezpečenú polpenziu. Ak napríklad uvažujete nad dovolenkou do Turecka, ktoré minulé leto patrilo medzi TOP destinácie Slovákov, nemusíte sa báť, v ponuke nájdete aj hotely s all inclusive a aj hotely, ktoré majú polpenziu.

Termín dovolenky

Dôležitý je aj termín, kedy na dovolenku plánujete ísť. Ťažko povedať, ako bude vyzerať leto v krajinách, ktoré vás zaujali. Ak ale budete chcieť ísť do Turecka, Egypta, Tuniska, Ománu, počítajte s tým, že aj v septembri a októbri sú tam priaznivé teploty – okolo 28-30º C. Ušetriť ušetríte, ak si vyberiete dovolenku pred (máj, jún) a po sezóne (september, október).