Hokejisti Zvolena si spestrili piatkový večer dohrávkou 34. kola, v rámci ktorej vycestovali do Spišskej Novej Vsi. Obhajcovia majstrovského titulu však na ľade nováčika nepodali optimálny výkon.

Zverencom trénera Oremusa chýbal Peter Zuzin, ktorý momentálne reprezentuje Slovensko na olympiáde v Pekingu, no nič to nemenilo na fakte, že na Spiši nastúpili v kvalitnej zostave. Úvodná desaťminútovka priniesla „rysom“ dvojgólové vedenie, skóre otváral už v 5. minúte Salituro, ktorý za krátko mohol pridať aj druhý zásah. Ten napokon prišiel na začiatku 9. minúty, peknú kombináciu domácich zakončil Kuru a bolo 2:0. V 16. minúte musel proti Kubkovi zasahovať Melicherčík, no okrem tejto šance toho Zvolenčania príliš veľa neponúkli.

Úvod prostrednej časti hry priniesol presilové hry hráčov HKM, no paradoxne mali viac príležitostí domáci Spišiaci. V oboch prípadoch v tom mali prsty fínski útočníci, najprv sa v úniku ocitol Kuru a následne to na dvakrát skúšal Nieminen. V polovici stretnutia viedli domáci už 3:0, druhým gólom v zápase sa prezentoval Salituro, ktorý zúžitkoval svoj únik zakončením do horných poschodí Rahmovej brány. Hráči Spišskej Novej Vsi veľmi pozorne bránili, a tak nepúšťali svojho súpera do vyloženejších príležitostí. Domáci tak do kabín odchádzali s komfortným trojgólovým náskokom.

Iskierku nádeje mohol pre Zvolenčanov vykresať vo vlastnom oslabení obranca Roy, v úniku však prestrelil bránu. Hráči nováčika pôsobili aj v poslednom dejstve ostrieľaným dojmom a naďalej kontrolovali priebeh zápasu. Na strane Zvolena narastala frustrácia, po jednej z potýčok však paradoxne vyšli s presilovou hrou. V nej mal výbornú príležitosť opäť Roy, po ňom pálil aj Hain, ani jeden z nich však nenašiel recept na spoľahlivého Melicherčíka. Ten napokon neinkasoval z hokejok Zvolenčanov ani raz a hráči Spišskej Novej Vsi tak zvíťazili pred zrakmi svojich fanúšikov po výsledku 3:0.

Tipos extraliga – dohrávka 34. kola – 11.2.2022 – Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 5. Salituro (Rapáč, Romaňák), 9. Kuru (Nieminen, Beaudry), 30. Salituro (Giľák, Malina). Rozhodovali: Štefik, Jobbágy – Šoltés, Ševčík – Lauff

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Jančura) – Atwal, Malina, Romaňák, Ouellet- Beaudry, Ordzovenský (A), Podlipnik, Česánek – Hamráček, Giľak, Rapáč (C) – Vartovník (A), Salituro, Tomala – Ščurko, Nieminen, Kuru – Štrauch, Vrábeľ, Džugan

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Hain, Sládok, Meliško, Diakov, Hraško (A), Kubka (A), Roy – Jedlička, Saracino, Puliš (C) – Leskinen, Krieger, Osterberg – Marcinek, Mikúš, Török – Csányi, Gubančok, Chlepčok

zostrih stretnutia a tabuľku doplníme…

Najbližšie stretnutie odohrajú hokejisti Zvolena už v nedeľu 15. februára, keď pod Pustým hradom privítajú trenčiansku Duklu. Úvodné buly je na programe o 17:00 h.