Úradujúci šampióni, hokejisti HKM Zvolen privítali v 10. kole Tipos extraligy na svojom ľade hráčov Dukly Trenčín. Po štyroch víťazstvách v rade chceli Zvolenčania túto sériu natiahnuť a pokúsiť sa tak udržať kontakt s čelom tabuľky.

Úvodné tri minúty priniesli vzrušenie na oboch stranách klziska, no po nich už začali domáci úradovať. „Rytieri“ sa do Dukly pustili poriadne z ostra a už v 4. minúte otvoril skóre zápasu Ully. V 9. minúte Zvolen viedol už rozdielom dvoch gólov, od modrej napriahol Hain, ktorého strelu tečoval novic v domácom drese Krieger. O dve minúty na to bolo 3:0, brankár hostí Bowns síce dobre zareagoval na pokus Csányiho, proti zakončeniu Saracina už bol však bezmocný. Hostia mohli znížiť počas následnej početnej výhody, to sa im však nepodarilo a Zvolen sa rozhodol svojho súpera potrestať. Na 4:0 zvyšoval v 16. minúte po peknom uvoľnení Saracina jeho spoluhráč Gubančok.

Do druhej tretiny nastúpil Trenčín už s Valentom v bráne. Hostia sa ani napriek veľkej nepriazni osudu nevzdávali a snažili sa urobiť niečo s výsledkom. Odmenou im bol gól Tybora z 27. minúty, ktorý zachytil prihrávku Kotvana a tvrdou strelou prekonal Rahma. To však bolo na dlhé momenty všetko, nasledovali šance Gubančoka a Jedličku, po ktorých prišli tri vylúčenia Dukly v krátkom slede. Hráči Zvolena však ponúknuté šance nevyužili a po dvoch tretinách svietil na tabuli stav 4:1.

V 44. minúte mohlo byť už 5:1. Na modrej čiare sa zrazili dvaja hráči hosťujúcej Dukly, čo sa snažil využiť Jedlička. Ten najprv chcel situáciu riešiť blafákom, napokon však zadovkou našiel Mikúša, ktorý však minul. Trenčania sa pokúšali o častú streľbu, väčšie vzrušenie však priniesla až pästná výmena zo 48. minúty, po ktorej predčasne skončili v zápase Krieger a Kotvan, na strane hostí francúzsky obranca Crinon. Hosťom sa podarilo presadiť v polovici tretej tretiny, Rahm chcel počas oslabenia vyhodiť puk z pásma, no trafil iba dobre postaveného Honzeka. Ten tak trochu kurióznym spôsobom znížil na rozdiel dvoch gólov. Hráči Dukly chceli ešte niečo urobiť s výsledkom, ale pribrzdilo ich vylúčenie Minárika, čo mohol gólom potrestať Csányi. Ten istý hráč mal gól na hokejke aj po skončení početnej výhody, prihrávka od Marcineka však prišla priskoro a hostia tak strelu Csányiho dokázali zblokovať. Definitívu mal v 55. minúte na hokejke Zuzin, ktorý však v obrovskej šanci nedokázal prehodiť puk pod Valentov betón. Zverenci trénera Pardavého ešte skúsili v závere aj hru bez brankára, navyše počas presilovej hry štyroch proti trom. Tento ťah sa v podstate vyplatil, na rozdiel jediného gólu znížil strelou bez prípravy Bezúch. Po góle sa Valent vrátil do svojej brány a blízko jeho prekonania bol 13 sekúnd pred koncom Jedlička, ktorý však v stopercentnej šanci neskóroval a zápas tak skončil najtesnejším výsledkom 4:3.

Tipos extraliga – 10. kolo – 22.10.2021 – Zvolen

HKM Zvolen 4:3 HK Dukla Trenčín (4:0, 0:1, 0:2)

Góly: 4. Ully (Török, Meliško), 9. Krieger (Hain, Török), 11. Saracino (Csányi), 16. Gubančok (Saracino, Ďuriš) – 27. Tybor, 50. Honzek, 60. Bezúch

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško (A), Kubka (A), Thow, Š. Barcík – Zuzin (C), J. Mikúš, Jedlička – Ully, Krieger, Török – Csányi, Marcinek, Saracino – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok (tréner – P. Oremus)

HK Dukla Trenčín: Bowns (M. Valent) – Kudla, Lemcke, Starosta (C), E. Švec, Nemčík (A), Cricon, Urban – Bezúch, Mikyska, Tybor – Honzek, Paukovček, Valach – Beták, J. Švec (A), Minárik – Krajčovič, Rehuš, Krajč (tréner – J. Pardavý)