Hokejisti HKM Zvolen privítali počas krátkej reprezentačnej prestávky na svojom ľade hráčov HC GROTTO Prešov a stalo sa tak pri príležitosti odvety JOJ Slovenského pohára. Prešovčania pricestovali pod Pustý hrad s trojgólovým náskokom z prvého stretnutia.

Spomínaný prvý zápas prebehol v opačnom garde, Prešovčania v domácom prostredí zvíťazili 4:1. Zvolenčania nastúpili prevažne s hráčmi Žiaru nad Hronom, ktorý pôsobí v druhej najvyššej súťaži. Podobne tomu bolo aj odvete na zvolenskom ľade, kde sa predstavilo len niekoľko mladých hráčov prvého tímu Zvolena. Ani tí však nezabránili dvom gólom Prešova, ktoré prišli už v prvej desaťminútovky. Na konci 4. minúty otváral skóre Welychka, ktorý zúžitkoval prihrávku Nauša. A práve Nauš mal prsty aj v druhom góle, tentokrát však už bol na konci gólovej akcie, ktorú započal Welychka a po ňom Čacho.

Domáci si na prvú vážnejšiu šancu museli počkať až do 32. minúty. Hosťujúci Turan zaváhal pri rozohrávke a tento moment využil na strelu z dobrej pozície Ďuriš, proti bol však Petrík v bráne hostí. Na začiatku 39. minúty sa nechal vylúčiť Kobolka hrajúci za Zvolen a hráči Prešova početnú výhodu pretavili v gól do šatne. O ten sa postaral zhruba 30 sekúnd pred sirénou Čacho, ktorého dobre našiel Zagrapan.

„Rytieri“ chceli ešte zvrátiť nepriaznivý výsledok, ale nevyužitá šanca Babeliaka z konca 45. minúty predznamenala, že už sa nič dramatické vo zvyšku neudeje. Na nervy zabrnkal spoluhráčom brankár hostí Petrík, ktorý takmer ponúkol Zvolenu gól ako na podnose, domáci však nevytrestali jeho zaváhanie v rozohrávke. Hostia si ešte zahrali štvorminútovú presilovú hru, no už sa nič zásadné neprihodilo a Prešov si tak zahrá vo finále JOJ Slovenského pohára. Ich súperom bude s obrovskou pravdepodobnosťou Žilina.

JOJ Slovenský pohár – odveta semifinále – 14.12.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HC GROTTO Prešov 0:3 (0:2, 0:1, 0:0)

Góly: 4. Welychka (A. Nauš), 10. A. Nauš (Čacho, Welychka), 40. Čacho (Zagrapan). Rozhodovali: Baluška, J. Konc ml. – Staššák, Kacej

HKM Zvolen: Trenčan (Šimo) – Meliško, Raniak, Nádašdi (A), Hlinka, Páč (C), Kobolka, Buianov, S. Hudec – Ďuriš, Gubančok, Chlepčok – Babeliak, Romanov, Novotný – N. Gašpar, Adamčík, Václav – Rybnikár, Srnka (A), Rajčan (hl. trenér: Norbert Javorčík)

HC GROTTO Prešov: Petrík (Bespalov) – Glazkov, Rajnoha, Růžička, F. Fekiač, Turan, Ťavoda – Welychka, Čacho (A), A. Nauš – Lialka, Šimun, Michnáč – Ľalík, V. Fekiač, T. Nauš – Klíma, Zagrapan (C), Žilka – Miškuf (hl. trenér: Ernest Bokroš)