V 6. kole Tipsport Extraligy hostil HKM Zvolen na svojom ľade trenčiansku Duklu. Zaujímavosťou duelu bolo, že v drese hostí nastúpil iba 16- ročný hráč Marko Daňo, syn známeho trenčianskeho hráča Jozefa Daňa. Trenčania nevyhrali na zvolenskom ľade už od novembra 2010 a preto boli dnes odhodlaní nepríjemnú šnúru prerušiť. V zvolenskom kádri došlo k vynúteným zmenám, keď namiesto zranených Šachrajčuka a Trochtu povolalo zvolenské vedenie Mareka Čurillu z prvoligového Ústí nad Labem.

Prvá tretina sa niesla v duchu zahodených gólových šancí. Svižný hokej bavil divákov a hokejisti zvádzali boj o každý centimeter ľadu. Opora Trenčanov, brankár Vladimír Kováč, musel zasahovať po niekoľkých streleckých pokusoch domácich a zneškodnil aj dva nebezpečné projektyly  z hokejok Baláža a Otčenáša. Na druhej strane stál v bránke Zvolena istý Lukáš Škrečko. Avšak obrancovia mu v 15. minúte nepomohli odstaviť dravého Fila a ten otvoril skóre zápasu 1:0 pre hostí.

V úvode druhej tretiny si zavaril zvolenský brankár, keď dostal dve trestné minúty za zdržiavania hry, jeho zaváhanie však Trenčania nepotrestali. HKm odohral počas zápasu množstvo minút v oslabení a do štatistiky potrestaných hráčov sa zapísal aj Tomáš Škvaridlo. O pár minút sa karta obrátila a presilovú hru si zahrali aj Zvolenčania, lenže bezradnosť bryndziarov v útoku korunoval gólom v oslabení Jakub Gašparovič a zvýšil na 2:0 pre vojakov. O skorigovanie výsledku sa pokúsil razantnou no nepresnou strelou Lukáš Jurík. Efektivita tímu HKm v zakončení bola nulová, a preto zahviezdil najmä hosťujúci brankár Vladimír Kováč, ktorý si nakoniec udržal aj čisté konto.

Tretie dejstvo ponúklo ďalšiu nevyužitú početnú výhodu Zvolena a strelecká mizéria pokračovala. Najbližšie k streleniu prvého gólu bol Milan Jurík, ktorý netrafil odkrytú bránu potom čo ho fauloval Ján Pardavý.  Hokejisti HKm nepotrestali Trenčanov a neprekonali Kováča ani v presilovke 5:3. Naopak v 53. minúte sa do streleckej listiny zapísal Roman Tvrdoň a definitívne rozhodol o výsledku stretnutia. V závere sa pokúsil ešte kozmeticky upraviť výsledok Bronilla, no Kováč jeho pokus efektne vyrazil na ochrannú sieť. Duel sa už len dohrával a Dukla Trenčín si odviezla spod Pustého hradu plný bodový zisk. HKm Zvolen sa bude snažiť napraviť si chuť v najbližšom domácom zápase proti Popradu.

HKm Zvolen – Dukla Trenčín 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Gól: 16. M. Filo (Radulay), 28. J. Gašparovič (Sojčík, Trefný), 53. Tvrdoň

Zostavy:
Zvolen: Škrečko – J. Mucha, Juraško, Bronilla, Ďaloga, Vantroba, Hraško, Ťavoda, Šiška – Otčenáš, L. Jurík, V. Baláž – Marek Slovák, M. Čurilla, Brabenec – Zuzin, M. Jurík, Škvaridlo – Leskovjanský, Sikela, Méry
Trenčín: V. Kováč – Martin Chovan, E. Bednár, Gabriš, Hlubuček, Bolf, Trefný, Štindl, Imrich – Pardavý, A. Šťastný, T. Melichárek – Tybor, J. Gašparovič, R. Tvrdoň – O. Mikula, Sojčík, R. Lelkeš – Radulay, M. Daňo, M. Filo

I keď Zvolen nastúpil do zápasu aktívnejšie, nevypracoval si vyloženú šancu. Naopak v 16. minúte skóroval Trenčín, keď Škrečko neudržal puk a Filo dorážal. Postupne iniciatívu prebrali hostia. Zvolenskému brankárovi Škrečkovi robili v tomto zápase problémy puky od modrej. Podobne ako pri prvom góle ani teraz neudržal strelu od čiary obranného pásma a na 2:0 po dorážke zvýšil Gašparovič, V druhej polovici II. tretiny si domáci vypracovali šance, ale k úspešnému zakončeniu chýbal potrebný dôraz. Keď v poslednej tretine nedokázali domáci využiť ani presilovku o dvoch hráčov, udrelo na opačnej strane a víťazstvo Dukly potrvdil Tvrdoň.

(Foto 1-27 autor I. Golembiovský, foto 28-32 autor B. Račko)