Naši hokejisti nastúpili v 24. kole Tipsport extraligy na domácom ľade proti trápiacemu sa Trenčínu. Úlohu favorita zvládli a pripísali si do tabuľky dôležité tri body.

HKm Zvolen – HK Dukla Trenčín 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Trenčín sa snažil dostať puk do našej brány všetkými spôsobmi, proti však bol skvelý Lukáš Škrečko

Góly: 29. Leskovjanský, 45. Slovák (Juraško, Vantroba), 60. L. Jurík (Otčenáš, Baláž)

HKm Zvolen: Škrečko – Korhonen, Ďaloga, Vantroba, Juraško, Mucha, Hraško, Ťavoda, Zošiak – Leskovjanský, Lukáš Jurík (C), Baláž (A) – Slovák, Brabenec, Čurilla – Zuzin, Trochta, Škvaridlo – Otčenáš, Milan Jurík, Sikela

HK Dukla Trenčín: Kováč – Hlubuček, Gabriš, Chovan, Trefný, Bobček, Bednár, Štindl, Habšuda – Tybor, Daňo, Tvrdoň (C) – Mikula, Sojčík, Šťastný – Melichárek (A), Kopecký, Filo – Radulay, Koložváry, Lelkeš

Zvolenčania nastúpili na stretnutie po dvoch prehratých zápasoch a tak sa očakávalo, že spravia pre výhru všetko. Na lavičke sa prvý krát objavil aj odchovanec Jihlavy Lukáš Sáblik, ktorý zastupuje znovu zraneného Adama Trenčana. Domáci začali od začiatku stretnutia tlakom a už po dvoch minútach hrali presilovku po vylúčení Bednára. Zvolenu však hra nevychádza ideálne a pred koncom presilovky bol vylúčený aj domáci Mucha za hru vysokou hokejkou. Trenčania pohrozili, dokonca zazvonila tyčka po Tyborovej strele. Vzápätí domáci nevyužili únik troch hráčov, nepresná nahrávka Brabenca šancu zmarila. V deviatej minúte napodobňuje Leskovjanský Pálffyho z posledného zápasu v Skalici a po nevydarenom blafáku valcuje Kováča. V jedenástej minúte si išiel na trestnú lavicu sadnúť kapitán domácich Lukáš Jurík, po diskutabilnom „zakázanom zovretí puku“. Zvolen sa však bez problémov ubránil. Sedemnásta minúta znamenala ďalšiu presilovku pre domácich. Opäť sa im nedarilo a zahadzovali jednu šancu za druhou. Prvá tretina skončila bez gólov.

Druhú tretinu začali tlakom Trenčania, to by však v bráne nesmel stáť Lukáš Škrečko. Tlak vyvrcholil ich presilovkou po vylúčení Čurillu. Svoju presilovku zahodili bez väčšej šance. Dlhší čas bez väčšej šance či vzrušujúceho momentu prerušilo trestné strieľanie domácich v 29. minúte. Matúš Leskovjanský sa nemýlil a strelou k pravej tyčke dáva prvý gól zápasu. Gól oba tímy nabudil k vyššiemu výkonu, hra sa dostala do vyššieho tempa. 32. minúta, presilovka hostí po tom čo Ťavoda prišiel o helmu. Trenčín tlačil zo všetkých síl, Škrečko bol však pozorný. 15. sekúnd pred koncom presilovky ide na trestnú lavicu Peter Hraško a domáci hrali 3:5. Nasledoval veľký tlak Trenčína, skvelý Škrečko likviduje všetky šance bez zaváhania.

Zvýšená aktivita pokračovala aj v tretej tretine, chýbala však presnosť. Trenčan Tybor si šiel za hákovanie sadnúť v 44. minúte a domáci presilovku konečne využili zásluhou Mareka Slováka. Zvolen zatlačil súpera pred bránku po čom si Trenčín zobral oddychový čas. Zmeniť obraz hry sa im však nepodarilo a Brabenec dáva vyniknúť Kováčovi v bráne hostí. Trenčanom dochádzali sily a to bola len voda na mlyn útočnej snahy domácich. Chvíľkové prebratie hostí však už nedokázalo zastaviť rozbehnutý Zvolen. Trenčín sa pokúsil o zvrátenie výsledku tlakom v útočnom pásme. Osudným sa im stalo odvolanie brankára, čo minútu pred koncom potrestal domáci kapitán Lukáš Jurík.

Zvolen aj napriek výhre klesá v tabuľke na piate miesto, ale na prvé Košice stráca stále len dva body. Najbližšie sa naši chlapci predstavia v nedeľu na ľade Nitry a doma ich uvidíme 4. decembra o 17:00.