Hokejisti Zvolena uspeli vo štvrtom zápase semifinále play-off Tipos extraligy na ľade Nitry po výsledku 3:2. Obhajcovia titulu vďaka gólu amerického útočníka Nicka Saracina z 59. minúty vyrovnali stav série na 2:2. Piaty duel je na programe v sobotu vo Zvolene.

Úvod patril hosťom zo Zvolena, najprv sa v dobrej šanci ocitol Marcinek a v 6. minúte sa dopustil chyby nitriansky obranca Pupák. To využil Krieger, ktorý našiel vo výhodnej pozícii Saracina a ten v čistej šanci nezaváhal – 0:1. Hneď v ďalšom striedaní mohla Nitra vyrovnať, avšak Rockwood svoj únik nevyužil, keďže proti bola lapačka Rahma. Zvolenčania boli v úvodnom dejstve o čosi aktívnejší a nebezpečnejší. Ďalšie dobré šance spálili Saracino, Meliško, či Zuzin. Na domácej strane sa ocitol v dobrej pozícii Hrnka, no Rahm jeho koncovku zneškodnil.

V druhej tretine sa Nitrania vrátili do zápasu, no dve dobré šance na vyrovnanie nevyužili. Zaujímavý moment nastal v 34. minúte. Hlavný rozhodca Baluška chcel obojstranne vylučovať, kým však dvihol ruku a fúkol do píšťalky, Zvolenčan Leskinen zasunul puk spoza bránky za chrbát nitrianskeho brankára – 0:2. Následne sa znova v tejto sérii dostal do hry videorozhodca, ktorý prisúdil Nitre gól z hokejky Švarného. Zvolen neuspel ani pri následnej výzve o ďalšie preskúmanie, a tak od 36. minúty platilo skóre 1:2 z domáceho pohľadu.

“Corgoňom” sa podarilo v 48. minúte vyrovnať. Spoza brány našiel vo forme hrajúci Rockwood hokejku Sýkoru, ktorý z blízka prekonal Rahma. Keď už všetko nasvedčovalo tomu, že zápas dospeje do predĺženia, prišiel šok pre domácich priaznivcov. Jeden a pol minúty pred koncom záverečnej tretiny si defenzíva Nitry nepostrážila pred bránou voľného Saracina a ten rozhodol o tom, že séria sa sťahuje do Zvolena za vyrovnaného stavu.

Tipos extraliga – 4. zápas semifinále play-off – 14.04.2022 – Nitra

HK Nitra – HKM Zvolen 2:3 (0:1, 1:1, 1:1), stav série: 2:2

Góly: 36. Švarný (Bodák, Bajtek), 48. A. Sýkora (Rockwood, Buček) – 6. Saracino (Krieger, Leskinen), 34. Leskinen, 59. Saracino (Leskinen, Krieger). Rozhodovali: Baluška, Štefik – Synek, Kacej, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3600 divákov.

HK Nitra: O´Connor – Mezei, Š. Nemec, Švarný, Raskob, Vitaloš, Bodák, Pupák – Buček, Buncis, Krivošík – Holešinský, Rockwood, R. Varga – Tvrdoň, Hrnka, A. Sýkora – Bajtek, Baláž, Drábek – Múčka

HKM Zvolen: Rahm – Meliško, Kotvan, Roy, Diakov, Kubka, Hraško, Barcík – Puliš, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Török, J. Mikúš, Stupka – Chlepčok, Marcinek, Csányi – Brumerčík

Piaty zápas série je na programe už v sobotu 16. apríla, kedy Zvolen privíta na svojom ľade súpera z Nitry. Úvodné buly je na programe o 18:30 h.