V zápase 41. kola cestovali v piatok zvolenskí hokejisti do Popradu. Aj vďaka zaváhaniu Slovana v Banskej Bystrici si po výhre pod Tatrami upevnili pozíciu lídra tabuľky.

Popradčania na svojom ľade privítali aktuálneho lídra súťaže zo Zvolena. Do vedenia šli domáci v 8. minúte, kedy sa pred bránkoviskom Trenčana najlepšie zorientoval Arniel a z dorážky pohodlne poslal puk do siete Zvolena – 1:0. Hostia vyrovnali v 18. minúte po akcii svojho štvrtého útoku, strelcom bol Chlepčok.

Po návrate z prvej prestávky sa do seba pustila dvojica Petráš a Jedliča, za čo si od rozhodcov obaja vyslúžili predčasný odchod pod sprchy. Potýčka viac pomohla hosťujúcemu celku. V 25. minúte naklonil misky váh na stranu „rytierov“ po peknej kombinačnej akcii Csányi, ktorý na ľad naskočil z trestnej lavice. V tej istej minúte sa hostia presadili ešte raz, od modrej čiary poslal puk do siete Sládok. Tretí gól hostí vyhnal na striedačku brankára Popradu Valluša, v tom ale popradská lavička reklamovala u rozhodcov gólovú situáciu hostí. Po konzultácii s videorozhodcom napokon tretí gól Zvolena uznaný nebol. Valluš sa tak predsalen do bránky vrátil, ale kvôli jeho pohybu smerom na vlastnú striedačku musel až do prerušenia hry medzi tri žrde nastúpiť jeho náhradník Tomek. Popradčania vyrovnali krátko pred koncom druhej tretiny. V presilovke sa presadil strelou z medzikružia Mlynarovič – 2:2.

Na začiatku tretej tretiny hrali „kamzíci“ ďalšiu presilovku, ktorú si preniesli ešte z prostrednej časti hry. Zahrali ju ale katastrofálne. Hosťujúci hráči sa v nej dokonca dostali do prečíslenia 3 na 1, ktoré ale kombinačne nezvládli. Remízový zápas napokon strhli na svoju stranu Zvolenčania tri minúty pred koncom riadnej hracej doby. Prvú strelu Kotvana síce zblokoval Mlynarovič, ale následná opakovaná strela už skončila v hornej časti Vallušovej bránky – 2:3. Domáci to ešte skúšali v závere aj hrou v šestici, vyrovnať ale nedokázali.

Tipos extraliga – zápas 41. kola – piatok 25.2.2022 – Poprad

HK Poprad – HKM Zvolen 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 8. Arniel (Demo, Livingston), 39. Mlynarovič (D. Bondra, Valluš) – 18. Chlepčok (Meliško), 25. Csányi (Roy), 58. Kotvan. Rozhodcovia: Smrek, Korba – Šefčík, Gegáň, vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Petráš (Poprad) a Jedlička (Zvolen) 5+DKZ za bitku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 803 divákov

Zostava HK Poprad: Valluš (25. – 27. Tomek) – Brejčák, Drgoň, Ulrych, Demo, Rymsha, Hudec, Šeliga – Livingston, Arniel, Ully – Svitana, Mlynarovič, D. Bondra – Vandas, Matej Paločko, Valigura – N. Bondra, Petráš, Sokoli.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Meliško, Kubka, Sládok, Brumerčík – Jedlička, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Csányi, Mikúš, Saracino – Török, Marcinek, Chlepčok.

12. MHk 32 Liptovský Mikuláš 44 8 6 3 27 104:162 39

Najbližší zápas odohrajú hokejisti Zvolena na domácom ľade v nedeľu 27. februára, keď od 17.00 privítajú Nové Zámky.