Zvolenský rodák so skúsenosťami zo zámorského hokeja Andrej Podkonický, ktorý hráčsku kariéru končil v drese HKM v roku 2015, sa stal hlavným trénerom zvolenských hokejistov. Peter Mikula má v klube pokračovať v pozícii trénera juniorov HKM.

HKM sa v tejto sezóne darilo, pod vedením Petra Mikulu skončil tím v základnej časti na druhom mieste, len dva body za víťaznou Nitrou. V play off sa zvolenskí hokejisti prebojovali do semifinále, v ktorom však nestačili na Trenčín. Napriek tomu dochádza na trénerskom poste ku zmene.

„Hlavným trénerom áčka bude Andrej Podkonický. Jeho asistentom sa stane Raimo Summanen, s ktorým sme sa pri jeho minulotýždňovom odchode do Fínska dohodli, že sa vráti a nastúpi v našom klube ako metodik pre mládež a súčasne bude vykonávať funkciu asistenta hlavného trénera,“ uviedol pre klubový web prezident a predseda predstavenstva HKM Zvolen Dušan Mráz.

Tridsaťdeväť ročný Andrej Podkonický začínal ako tréner v úlohe asistenta po skončení kariéry práve v HKM, ako asistent Josefa Tureka. Neskôr pôsobil na rovnakej pozícii v Žiline či pri reprezentačnom tíme do 17 rokov. Prvýkrát dostáva dôveru ako hlavný tréner.

Jeho asistentom bude 56-ročný fín Raimo Summanen, skúsený a úspešný hokejový majster sveta či víťaz Stanley cupu s trénerskými skúsenosťami napríklad aj z KHL či z vedenia fínskeho národného tímu, ktorý sa už v uplynulej sezóne podieľal na tréningovom procese v mládežníckych tímoch HKM a školeniu trénerov tunajšieho klubu.

Od prvého mája klub avizuje zmenu aj na pozícii manažéra mládeže, ktorým sa má stať Lukáš Jurík.

„V priebehu týždňa dokončíme rozdelenie trénerských postov pri mládežníckych družstvách a tiež ďalších pozícií. V rámci klubu chceme vytvoriť funkcie videoanalytika, špeciálneho korčuliarskeho trénera a ďalších postov, ktoré budú novinkami v štruktúre klubu. Cieľom všetkých týchto zmien je zmodernizovať celú koncepciu prípravy,“ doplnil Mráz pre hkmzvolen.sk.