Hokejisti HKM Zvolen triumfovali v piatkovom 3. kole Tipos extraligy nad Novými Zámkami 2:1 a pripísali si tretie víťazstvo v sezóne.

Hráči HKM v zápase ťažili najmä zo silnej prvej tretiny. Skóre otvoril, po viacerých nebezpečných príležitostiach domáceho celku, v 11. minúte Marek Viedenský. Využil tak presilovku svojho celku. V tlaku však hráči HKM vytrvali, vyslúžili si aj ďalšiu presilovú hru a aj keď tú priamo nevyužili, pokračovali v tlaku a neraz sa dostávali do prečíslení. To korunoval druhý gól, o ktorý sa postaral Matej Kašlík.

Hra sa potom vyrovnala a čoraz viac hrýzli aj hostia. Vyťažili z toho však len jediný gól v polovici stretnutia. V 30. minúte prestreli Trenčana pohotový Robby Jackson. Viacero príležitostí potom prišlo na oboch stranách, avšak 1383 divákov na zvolenských tribúnach už ďalší gól nevidelo.

Zvolenčania sa zásluhou lepšieho skóre dostali na čelo tabuľky pred Michalovce, obaja majú na konte osem bodov.

Tipos extraliga – 3. kolo – piatok 23.09.2022

HKM Zvolen – HC MIKRON Nové Zámky 2:1 (2:0, 0:1, 0:0)

Góly: 11. Viedenský (Sideroff, Hanna), 18. Kašlík (Stupka, Hraško) – 30. Jackson (Johnson). Rozhodovali: Fridrich, Štefik – Orolin, Jedlička, vylúčení: 2:6, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1383 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Trenčan – Messner, Hain – Hanna, Mudrák – Hraško, Kubka – A. Barcík, S. Barcík – Zuzin, Huntebrinker, Kašlík – Hecl, Langkow, Sideroff – Gropp, Šiška, Stupka – Csányi, Viedenský, Marcinek.

Zostava HC MIKRON Nové Zámky: Kantor – Kozák, Hatala – Lee, Knižka – Roman, Ligas – Hajnik, Babeliak – Farley, Johnson, Jackson – Mišiak, T. Mikúš, Števuliak – Klempa, J. Mikúš, Šišovský – Ondrušek, Faith

V nedeľu, 25. septembra čaká na zvolenských hokejistov zápas v Poprade. Na domácom ľade sa predstavia opäť v piatok, 30. septembra. To pod Pustým hradom privítajú hokejistov HC Košice s úvodným buly o 18.30 h.