BBonline.sk (Filip Roháček) | 25.9.2014

HKM chce bojkotovať nariadenú dohrávku zápasu s Bystricou

Riadiaci orgán hokejovej extraligy našiel vinníka nedohratého zápasu s Banskou Bystricou v nedostatočnom zabezpečení usporiadateľskej služby zo strany HKM Zvolen.

HKM Zvolen - HC '05 Banska Bystrica, derby, 12.9.2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Zvolenský klub prekvapila stredajšia správa z rokovania Disciplinárnej komisie SZĽH a riadiacej spoločnosti PRO-HOKEJ, ktorá sa rozhodla nepristúpiť ku kontumácii nedohraného zápasu vo Zvolene, ako sa vo všeobecnosti očakávalo, ale naopak dohrať ho pred prázdnymi tribúnami 7. októbra. Bystrickí barani by tak mali mať k dispozícii 87 sekúnd na zvrátenie nepriaznivého stavu zápasu, ktorý predčasne skončil za stavu 4:3 pre domáce HKM. Zvolenský klub už predtým dostal pokutu vo výške 4500 € za nedostatočnú usporiadateľskú službu a nedostatočné kontroly. Jeden z banskobystrických fanúšikov, ktorý priniesol pyrotechniku ale mal byť stotožnený a klub chce od neho náklady vymáhať.

Odlišný názor ako riadiaci orgán súťaže majú predstavitelia HKM. „Usporiadatelia to zvládli okamžite, táto povinnosť bola splnená za štyri minúty. Polícia zadokumentovala hlavného vinníka udalosti, ktorým je banskobystrický fanúšik. Rozhodnutie Pro-hokeja o dohrávke je preto pre nás nepochopiteľné a podmienky, ktoré tento orgán stanovil pre HKM, sú v rozpore s fair-play. Ak je jasný vinník, ktorým nie je len jeden zadržaný, ale celý fanklub Banskej Bystrice, nech si HC´05 náklady na dohrávku vymáha od svojich fanúšikov,“ uviedol pre oficiálnu stránku zvolenského klubu predseda predstavenstva HKM, a.s. Dušan Mráz.

Vedeniu klubu sa tiež nepozdáva, že by na dohrávaný zápas nemali mať prístup domáci fanúšikovia. „Oni sa ničím neprevinili, predstavenstvo HKM stojí za nimi a bez ich prítomnosti na nariadenú dohrávku naše mužstvo nenastúpi! Názor pána Paštinského, že každé iné rozhodnutie by bolo precedens, je úplne nezmyselný, lebo si myslíme, že by sme na našich štadiónoch mali divákov začať vychovávať,“ dodal Mráz. Spokojní s rozhodnutím nie sú ale ani v Banskej Bystrici. HC ’05 dokonca žiadalo pre zlyhanie domácich usporiadateľov kontumáciu v ich prospech.

Paradoxne tak teraz hrozí, že v prípade nenastúpenia HKM na zápas dôjde namiesto kontumácie v prospech domácich k presne opačnému kroku.