lubomir oslizloNovým trénerom hokejového klubu HKM Zvolen sa stal 55-ročný Čech Lubomír Oslizlo. Bývalý tréner českej Opavy a Brna. Práve v brnenskej Komete pôsobil v posledných dvoch rokoch ako asistent trénera.

Slovenským hokejovým fanúšikom neznámy Oslizlo začínal s hokejom v domácej Opave, počas vojenčiny pôsobil v Dukle Trenčín, skúsil ale aj hokej v Nemecku, Veľkej Británii a Taliansku. Najväčšiu časť svojej hráčskej kariéry strávil v Brne, kde s hráčskou kariérou skončil. V roku 1996 ukončil štúdium na Trénerskej škole Fakulte telesnej výchovy a športu na Karlovej Univerzite. Viedol dorast a juniorov Komety Brno, a tiež reprezentácie ČR 16, 17 a 18. Na striedačku seniorov sa prvýkrát postavil ako hlavný tréner HC Opava v roku 1997, pôsobil aj v Rosiciach, Přerove a v Brne, kde bol posledné dva roky asistentom trénera. Jeho asistentom pri kormidle HKM bude Dušan Kapusta.

Nového trénera hľadalo HKM nečakane po tom, čo už po majstrovskej sezóne dôveru vedenia klubu nedostal tréner Peter Mikula.