Kultúru v Detve oživí v sobotu svojho druhu u nás ojedinelé podujatie, ktorým bude Koncert pre mladých.

Uskutoční sa v Kultúrnom centre Andreja Sládkoviča, kde vystúpia hneď tri kapely. Prvou bude domáca formácia Pekný omyl, po nich sa ako predkapela predstaví kapela z neďalekých Dúbrav – Minimálna trvanlivosť. ,,Jednoznačne sme chceli dať možnosť domácim kapelám sa predstaviť na Koncerte pre mladých, kde inde môžu ľudom, ktorí ich poznajú prezentovať svoje umenie.“ prezradil organizátor Jozef Pavlov.

Ako hlavný hosť sa predstaví prešovská známa formácia Helenine oči. Kapela, ktorá svojskou muzikou si získala srdcia mnohých, zažíva posledné dva roky mimoriadne vzostupný trend, za všetko svedčí pravidelná účasť na letných festivaloch a turbulentný nárast fanúšikovskej základne.

Po koncerte je naplánovaná jozefovská disco párty. Takisto čaká na ľudí aj mnoho súťaži a zábavy. Cena vstupenky je 3 eur, koncert začína o 20:00.

,,Zorganizovať koncert, alebo akékoľvek podujatie v Detve je mimoriadne náročné. Ani cent sme ako organizátori nedostali od mesta, dokonca platíme ešte aj nájom v takmer plnej sume. Je mi to dosť ľúto, pretože týmto prístupom si sami zabíjame kultúru. Napriek tomu, sme sa snažili nájsť sponzorov, aby sme dali čo najnižšie možné vstupné. Túto akciu robíme pre ľudí, nie pre kšeft.“ dodal Pavlov