Už po trinásty krát sa bude bojovať O pohár starostu obce Budča. Hasičská súťaž prebehne počas soboty, 17. augusta a súťažiť sa bude na futbalovom ihrisku v Budči.

Podujatie, ktoré organizuje domáci Dobrovoľný hasičský zbor v Budči, odštartuje registráciou tímov v čase okolo obeda. Samotný štart súťaže v požiarnom športe v kategóriách muži a ženy organizátori naplánovali na 13-tu hodinu. V priebehu súťaže bude pre zúčastnených i možnosť pretekať v disciplíne útok všestrannosti.

Súťaží sa na trávnatom povrchu v zmysle platného súťažného poriadku DPO, ktorý vstúpil do platnosti 1. januára 2008. Povolené sú športové hadice B75, B65, C52, C42 a C38.  Registrácia tímov je možná prostredníctvom mailovej adresy dhzbudca.predseda@gmail.com alebo na telefónnom čísle 0911 344 647. Každý z tímov si môže vopred zarezervovať i svoje štartovné číslo.

Svoje sily si bude môcť zmerať najviac pätnásť hasičských tímov. Ako prví sa na štart postavia muži z dobrovoľného hasičského zboru Budča Tigre a hneď za nimi o víťazstvo zabojuje aj ďalší tím mužov, konkrétne z dobrovoľného hasičského zboru Bartošova Lehôtka. Predpokladaný koniec podujatia je okolo desiatej hodiny večer.