Prognózy pred zápasom 2. futbalovej ligy hovorili jasne v prospech tímu TJ Baník Ružiná, ktorý si už mohol počas sezóny vychutnať pozíciu tabuľkového lídra. Zverenci trénera Milana Albrechta si udržujú v tabuľke skupiny Východ solídne 8. miesto v 16 početnej konkurencii. Vzdialenosť Ružinej od Zvolena nie je príliš veľká a to dodávalo futbalovému duelu nádych derby zápasu.

V úvode prekvapil nielen hráčov domáceho tímu, ale aj divákov hosťujúci hráč Bobor, ktorý poslal MFK Zvolen do vedenia 0:1. Strelecký apetít potvrdil ešte v 10. minúte, kedy si nabehol na presný center z pravého krídla. Lepší začiatok si  Zvolenčania ani nemohli priať a uštedrili hráčom Ružinej lekciu streleckej efektivity. Už počas prvého polčasu sa prezentoval niekoľkými výbornými zákrokmi hosťujúci brankár Vreštiak bol v ohnisku striel a jednoznačne patril aj počas nasledujúcich minút k hlavným oporám tímu. Domáci hráči sa však prebrali a ešte do polčasu spustili gólostroj. Najskôr sa z bieleho bodu nemýlil domáci Kurák a na 2:2 vyrovnal v 34. minúte Ďurica. Dokonalý obrat domácich zaknihoval v 35. minúte Vaculčiak. 3:2 pre Ružinú. Zvolenská defenzíva po taktickej stránke zlyhala. Spokojnejší odchádzali do šatní domáci hráči.

V druhom dejstve vystriedal na poste najlepšieho strelca zápasu Bobora domáci Kurák a v 49. minúte zvýšil na 4:2 pre Ružinú. Hráči Ružinej začali hrať kombinačný futbal a udržiavali hru prevažne v strede ihriska. Na futbalový štadión zavítalo približne 400 divákov, ktorých futbal určite potešil. Sporný moment nastal v 80. minúte, kedy hlavný arbiter nariadil v prospech domácich hráčov pokutový kop. Strelecky sa presadil opäť Kurák a pripísal si na svoje konto hetrik. 5:2 pre Ružinú a Zvolenčania boli zrelí na uterák. Definitívnu bodku za priebehom zápasu dal ešte v 87. minúte zo štandartnej situácie Ďurica.

MFK Zvolen okupuje v bodovo vyrovnanej tabuľke 8. miesto a na chrbát mu dýchajú Lipany a FC Tatran Prešov. Vzhľadom na úvodné minúty, ktoré sa niesli v znamení Zvolenčanov a gólovú exhibíciu Ružinčanov sa bolo určite na čo pozerať. MFK Zvolen privíta v najbližšom 27. kole na svojom trávniku doterajšieho lídra tabuľky ŽP Šport Podbrezová. Súťaž je vyrovnaná a Zvolenčania sa budú snažiť ukoristiť z tohto atraktívneho duelu čo najväčší počet bodov a vyhnúť sa tak zóne ohrozenia.

TJ Baník Ružiná – MFK Lokomotíva Zvolen 6:2 (3:2)

Zostavy:

Ružiná

Lauko Peter, Prepelica Michal „K“, Libič Tomáš, Caban Jozef( striedal ho Vaculčiak), Ďurica Peter, Kurák Mário, Boháčik Tomáš, Kamendy Andrej, Mrva Tomáš, Líška Matej, Chromek Miroslav

MFK Zvolen

Vreštiak Jozef, Kubinec Peter, Debnár Ondrej, Vrbiniak Dušan, Konopka Patrik, Tyčiak Marcel, Borbély Michal, Paraj René, Konček Vladimír, Želiezka Mário, Bobor Vratislav „K“, Sýkora Marek, Repiský Jaroslav