Zvolenskí hokejisti cestovali na svoj prvý zápas v novom roku do Banskej Bystrice. Bryndziari prehrali posledné dva duely, no derby bolo ideálnou príležitosťou, ako sa vrátiť na víťaznú vlnu.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HKM Zvolen 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)

Góly: 13. Buc (Hickmott, Ďatelinka), 19. Hickmott (Kafka, Maione), 41. Zigo (Cebák) – 34. L. Novák (Klhůfek, Krejčí), 40. Šišovský (Jurík, Majdan), 46. Majdan (Šišovský, Hraško), 59. Šišovský (Majdan, Jurík). Zápas sledovalo v Banskej Bystrici 2841 divákov (vypredané).

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Košarišťan – Maione, Wishart, Luža, Matushkin, Ďatelinka, Cebák, Ťavoda – Hickmott, Trukhno, Buc – Kafka, Handzuš, Bortňák – Matoušek, Zigo, Lamper – Belluš, Češík, Róth – Tamáši

Zostava HKM Zvolen: Baroš – M. Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Ivan, Plekhanov, Dubeň, Habšuda – Klhůfek, P. Zuzin, L. Novák – Šišovský, Jurík, Majdan – Žilka, Petráš, Síkela – Tatár, Jakubík, Marcinek

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HKM Zvolen - 03.01.2017 - Banska Bystrica

Domáci vstúpili do zápasu aktívnejšie. Tí vytvárali na Zvolen tlak, no hostia vďaka brankárovi Barošovi odolávali. Vydržalo to však iba do 13. minúty, kedy po peknej prihrávke Hickmotta otvoril skóre nikým nestrážený Buc. Zverenci trénera Staša sa nevedeli dostať do tempa, z čoho pramenil ďalší presný zásah v ich sieti. V závere prvého dejstva sa oň v dvojnásobnej presilovke postaral Hickmott.

Obraz hry sa nezmenil ani na začiatku druhej časti. Bystričania tlačili svojho súpera, ale stroskotávali na gólmanovi Barošovi, ktorý držal svoj tím nad vodou. Tento tlak nakoniec Zvolen ustál a následne dokázal sám udrieť. Výbornú prácu Klhůfeka zužitkoval Lukáš Novák a znížil manko na jeden gól. To sa úplne vymazalo v poslednej minúte tretiny, keď počas presilovky Jurík našiel spoza bránky Šišovského a ten nechytateľne zavesil – 2:2.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky však prišiel pre hostí šok. Hneď po dvanástich sekundách musel Baroš loviť puk zo svojej siete, keď sa z pravého krídla presadil Zigo. Bryndziari sa ale nevzdali a postupom času sa im podarilo vyrovnať. Agilný Šišovský našiel spoluhráča z útoku Majdana, pred ktorým zívala poloodkrytá bránka. Majdan nezaváhal a opäť vyrovnal stav. Od tohto momentu sa hra vyrovnala. V záverečných minútach sa snažili domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak pozabudli na zadné dvierka. Z protiútoku sa 65 sekúnd pred koncom presadil muž zápasu Šišovský, ktorý síce poslal puk do siete aj s brankárom Košarišťanom, no videorozhodca gól uznal. Zvolenčania tak vstúpili do nového roka cennou výhrou, keď si z ľadu veľkého rivala odvážajú všetky body.

Povedali po zápase:

Milan Staš (tréner Zvolena): „Začali sme s veľkým rešpektom. Súper nás zatlačil a väčšinu času sme sa bránili. Za stavu 0:2 sme si niečo povedali v šatni. Chalani sa potom prestali báť, začali korčuľovať s čím prišli aj šance a následne aj góly. Od vyrovnania sme hrali trpezlivo a čakali na svoju príležitosť. Súper sa ale hneď dostal do vedenia. Chlapci potom vyrovnali. Následne nás domáci dostali pod veľký tlak, no ustáli sme ho a v závere sa nám podarilo streliť šťastný gól. Víťazstvo bolo šťastné, ale chlapcom musím za výkon poďakovať. Najviac však Šišovskému, ktorý dnes podal životný výkon.“

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): „Prvá tretina a následnej aj začiatok druhej bol v našej réžii. Mali sme tam šance na to, aby sme náskok mohli navýšiť. Potom prišiel na nás útlm. Zbytočne sme si predlžovali striedania, tempo opadlo a prišli aj individuálne chyby, ktoré súper potrestal. V tretej tretine sme dali rýchly gól, čo nás povzbudilo. Opäť sme tam mali dostatok šancí, aby sme zvýšili náš náskok. Súper potom vyrovnal a bolo to na vážkach. Taký záver, aký bol, sa nám však jednoducho nemôže stať. Ten gól prišiel pri situácii jeden na jedného, kde nášho hráča prekorčuľoval súper. Pred našou bránou bola skrumáž, kde náš brankár bol možno vtlačený do brány, ale od toho je tu videorozhodca. Nie sme spokojní, pretože zápas sme mali dobre rozohraný a zbytočnými chybami sme ho súperovi darovali.“

V piatok 6. januára privítajú Zvolenčania na vlastnom ľade Liptovský Mikuláš. Začiatok zápasu je stanovený na 17.00 hod.