ZVonline.sk (Peter Mútňan, foto: Ivan Golembiovský), video: huste.tv | 30.1.2018

FOTO+VIDEO: Zvolenčania v šlágri kola po prvýkrát v sezóne porazili Nitru

V rámci predohrávky 47. kola zavítal pod Pustý hrad súper, ktorého Zvolenčania v tejto sezóne ešte neporazili. Hokejisti Nitry vyhrali všetkých päť vzájomných stretnutí. Práve v poslednom meraní síl v základnej časti týchto dvoch súperov chceli rytieri nepriaznivú bilanciu zmeniť.

Prvé dejstvo patrilo Mikulovcom. Už po troch minútach sa do prečíslenia dostali Ross s Coffmanom, prvý menovaný ale v ideálnej príležitosti neposlal presnú prihrávku a Coffman sa k zakončeniu nedostal. Ďalšia dobrá šanca na otvorenie skóre sa pre Zvolen načrtla v 6. minúte, keď na trestnú lavicu putoval Krištof. Domáci jeho faul prostredníctvom teču Šišovského potrestali – 1:0. Nitranom sa vzápätí podarilo vyrovnať, no gól Slováka nakoniec videorozhodca neuznal. Prišiel tak trest na druhej strane. Druhú presilovku v zápase využil podobným spôsobom ako tú prvú Oscar Steén, ktorý tečoval Coffmanovu strelu. Záver tretiny mohol ešte okoreniť presný zásah Matisa, to by však musel premeniť svoj únik.

V druhej dvadsaťminútovke tempo opadlo, za čo mohla rozkúskovaná hra vďaka vylúčeniam či zakázaným uvoľneniam. Nitra sa vrátila do stretnutia v 24. minúte po presnej strele Mareka Slováka. Hra sa kúskovala a napriek vylúčeniam šance na obidvoch stranách nepribúdali. Bič mohol plieskať na konci, no najprv Ručkayov teč zneškodnil výborným zákrokom Šimko a následná Slováková nebezpečná strela len tesne minula domácu svätyňu.

Hostia z Nitry v tretej tretine pritlačili svojho súpera a boli blízko k vyrovnaniu. Po Milamovej strele zachránila domácich žŕdka a Šiška následne netrafil poloprázdnu bránu. Corgoni sa však dočkali v 49. minúte. Zafungovala spolupráca Ručkaya s Paulovičom, keď druhý menovaný našiel spoza brány Ručkaya a ten zblízka prekonal Šimka. Stav bol vyrovnaný a v závere mali obidve mužstvá príležitosti na to, aby naklonili misky váh na svoju stranu. Obidvaja brankári, Šimko aj Lawson, ale svoje mužstvá podržali a duel dotiahli do predĺženia.

Po 64 sekundách mohol rozhodnúť domáci Kytnár, odkrytú bránu po Šišovského prihrávke ale trestuhodne netrafil. Na druhej strane si na Marekovi Šimkovi vylámal zuby v samostatnom nájazde Paulovič. O všetkom rozhodol najproduktívnejší Zvolenčan Tim Coffman. Ten sa z pravého krídla natlačil až pred bránu a  strelou pod brvno prestrelil Lawsona. Rytieri tak po prvýkrát porazili Nitru v tejto sezóne po výsledku 3:2 po predĺžení.

Tipsport liga – predohrávka 47. kola – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Nitra 3:2 po predĺžení (2:0, 0:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 7. Šišovský (Kováčik, Špirko), 12. Steén (Coffman, Ross), 64. Coffman – 24. Slovák (Rýgl), 49. H. Ručkay (Paulovič, Rýgl). Zápas sledovalo 1295 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Bokroš, Ross, Ťavoda, Kováčik, Ulrych, Hraško, Zeleňák – Coffman, Steén, Obdržálek – Flick, Kytnár, Matis – Puliš, Špirko, Šišovský – Török, V. Fekiač, Síkela – Marcinek

Zostava HK Nitra: Lawson – Mezei, Rýgl, Ordzovenský, Milam, Mir.Pupák, Versteeg, Korím – Paulovič, Krištof, H.Ručkay – Blackwater, Slovák, Lantoši – Kovacs, J.Ručkay, Macík – Csányi, Šiška, Rzavský

V piatok 2. februára čaká na Zvolen derby zápas v Banskej Bystrici. Úvodné buly je stanovené na 17.30 hod.