ZVonline.sk (Peter Mútňan, foto: Ivan Golembiovský), video: huste.tv | 21.12.2018

FOTO+VIDEO: Zvolenčania spálili aj nemožné a proti Žiline pykali

Zvolenčania boli v zápase s poslednou Žilinou jasným favoritom. V posledných zápasoch sa však rytieri trápili a chytiť sa chceli práve proti vlkom, ktorých v tejto sezóne už dvakrát porazili a strelili im v dvoch dueloch 14 gólov.

Domáci hokejisti chceli zareagovať na posledné nevydarené zápasy a proti Žiline začali aktívne. V úvodných minútach pritlačili svojho súpera, no gól nevyťažili a paradoxe sami inkasovali. Rýchly protiútok v 5. minúte zakončil presnou strelou bez prípravy Rudolf Huna. Zverenci trénera Podkonického následne dostali od Žiliny dve presilové hry, ani v jednej však Mikoláša nedokázali poriadne ohroziť. Na druhej strane si rovnako počínali v početnej prevahe aj hostia. Tí mohli dokonca inkasovať, ale Kytnára vo vlastnom oslabení vymazal výborným zákrokom Mikoláš.

Po zmene strán už dokázali hokejisti spod Pustého hradu skórovať. V 25. minúte si vyrazenú strelu Chovana našiel Drgoň a vyrovnal. O štyri minúty už domáci viedli. Presilovku využil Kytnár, ktorý svojim typickým spôsobom z dorážky spred bránkoviska poslal Zvolen po prvýkrát v zápase do vedenia. Tlak domácich pokračoval a tretí gól mal na hokejke Holovič. Žilina z minima dokázala vyťažiť maximum. V záverečnej minúte dokázal uniknúť hosťujúci kapitán Balej a ten strelou nad lapačku vyrovnal.

Vyrovnané skóre chceli Zvolenčania čo najskôr zmeniť. V dvoch veľkých šanciach však stroskotal na Mikolášovi Šišovský. Následne si rovnako počínal aj Handlovský a opäť aj smoliar Šišovský. Hostia odolávali len vďaka výbornému gólmanovi Mikolášovi. V 52. minúte ho podporili aj spoluhráči, keď výbornú prihrávku Rudolfa Hunu zužitkoval voľný Húževka – 2:3. Na druhej strane sa predviedol aj málo vyťažený Skapski. Ten v 56. minúte vychytal trestné strieľanie Bártu a držal svojich spoluhráčov v hre o body. Zvolenčania v závere vrhli všetky sily do útoku a skúsili to aj v powerplay, no Hvila gólom do prázdnej bránky rozhodol o prekvapivom víťazstve Žilinčanov.

Tipsport liga – 33. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. MsHK Žilina 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)

Góly: 25. Drgoň (Michal Chovan, Pöyhönen), 29. Kytnár (Michal Chovan, Drgoň) – 5. Rudolf Huna (Bagin, Húževka), 40. Balej (Bárta, Dubeň), 52. Húževka (Rudolf Huna), 58. Hvila (Beránek). Zápas sledovalo 902 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Vandane, Fraser, Růžička, Zeleňák, Drgoň, Pöyhönen, Roman, Pufahl – Šišovský, Špirko, Handlovský – Mitchell, S. Petráš, Obdržálek – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Marcinek, Holovič, Andrisík

Zostava MsHK Žilina: Mikoláš – Marek Hudec, Kučný, Žilin, Piegl, Bagin, Dubeň, Mendrej – Rudolf Huna, Húževka, Jenčík – Bárta, Podešva, Balej – Beránek, Surovka, Hvila – Síkela, Dominik Rehák, J. Milý

V nedeľu majú rytieri šancu na reparát. Do cesty sa im postaví líder z Košíc, ktorý zavíta pod Pustí hrad. Začiatok zápasu je stanovený na 16.00 hod.