Zvolenskí hokejisti v doterajších dvoch zápasoch v novom roku nestratili ani bod. Na túto víťaznú sériu chceli zverenci trénera Milana Staša nadviazať aj proti Novým Zámkom.

HKM Zvolen vs. HC Nové Zámky 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 14. Šišovský (Jurík, Plechanov). Zápas sledovalo 1018 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – M. Novák, Krejčí, Hraško, Valenta, Plechanov, Ivan, Dubeň, Habšuda – L. Novák, Puliš, Zuzin – Petráš, Mráz, Klhůfek – Majdan, Jurík, Šišovský – Síkela, Jakubík, Žilka

Zostava HC Nové Zámky: J. Chovan – Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, M. Chovan, Mäkinen, Maier, Sucharda – Paulovič, Brabenec, Čaládi – Tibenský, Hudec, Saarinen – Lelkéš, Kytnár, Fábry – Lavrovs, Rehák, Tábi

hkm_novezamky_8jan-5Pred tísickou divákov sa hral pomerne vyrovnaný duel. Domáci, ktorí boli víťazne naladení, pohrozili šancami Nováka a Majdana, no proti nim sa vyznamenal hosťujúci gólman Chovan. Skóre sa Zvolenu podarilo otvoriť  v 14. minúte. Tretia formácia sa dostala do prečíslenia, Jurík nahral voľnému Šišovskému a ten nemal problém poslať puk do siete.

Nové Zámky sa prebrali od druhej časti. Najprv mal dobrú šancu na vyrovnanie Cardwell a následne aj Čaládi. Hostia sa tlačili dopredu, no stroskotávali na výbornom Barošovi. Ten si poradil aj so šancami Sandgrena či Pauloviča. Najväčšia šanca Nových Zámkov prišla v 39. minúte. Hosťujúci Michal Hudec mal pred sebou ležiaceho Baroša a poloprázdnu bránku, ale domáci gólman zázračne svojou lapačkou znemožnil Hudecovi skórovať.  Na druhej strane mohol v závere v oslabení udrieť domáci Zuzin.

hkm_novezamky_8jan-7Stretnutie sa začalo priostrovať a presný zásah visel na vlásku. V 44. minúte mal gól na hokejke hosťujúci Rehák, no ten v ideálnej pozícii trafil iba Baroša. Zvolenčania sa spoliehali na rýchle brejky a jeden taký mohol premeniť Lukáš Novák. Ten sa dostal do úniku, ale jeho zakončenie skončilo iba na Chovanovi. Šancí bolo na obidvoch stranách ako maku. Výborní brankári ale držali svoje mužstvá nad vodou. Zvolenčania mohli svoju súperovi odskočiť v 96 sekundovej presilovke o dvoch hráčov, pri ktorej bol najbližšie ku gólu Krejčí. Jeho strela od modrej však opečiatkovala iba žŕdku. V závere sa musel ešte vyznamenať Baroš, no keďže si dokázal poradiť s dorážkou Kytnára, Zvolen si po tesnej výhre 1:0 pripisuje všetky body.

Ďalší duel odohrajú Zvolenčania v piatok 13. januára na ľade Trenčína. Začiatok stretnutia je stanovený na 18.00 hod.