Vyrovnanosť štvrťfinálovej série medzi Žilinou a Zvolenom sa potvrdila aj vo štvrtom zápase, kde sa zrodil ďalší tesný výsledok, tentokrát so šťastnejším koncom pre domáci Zvolen.

HKM Zvolen vs. MsHK Žilina 5:4 (3:2, 0:1, 2:1) – Stav série 2:2

Góly: 3. Hraško (Lušňák, Novák), 4. Valenta (Mráz, Klhůfek), 15. Mráz (Klhůfek, Šišovský), 48. Zuzin (Lušňák, Novák), 53. Mráz (Šišovský, Petráš) – 7. Húževka (Hovorka, Hruška), 13. J. Jurík (Brejčák), 40. Handlovský (Stupka, Holovič), 57. Čížek (Hovorka). Zápas sledovalo 1877 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko (41. Baroš) – Novák, Hraško, Valenta, Andersons, Plechanov, Ivan, Habšuda – Lušňák, Puliš, Zuzin – Šišovský, Mráz, Klhůfek – Síkela, Petráš, Matis – Dubeň, L. Jurík, Kelemen

Zostava MsHK Žilina: Tomek – Čížek, Bokroš, Juraško, Brejčák, Ťavoda, Grman, Macejko, Prokop – Hovorka, Hruška, Handlovský – J. Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Gmitter, Ondruš, Rogoň

Domácim hokejistom vyšiel štart do stretnutia na výbornú. Po štyroch minútach viedli už 2:0, keď sa presadili Hraško a Valenta. Žilinčania reagovali oddychovým časom a v 7. minúte aj kontaktným gólom Húževku, ktorý využil vylúčenie Puliša. Bláznivá prvá tretina pokračovala. V 11. minúte mal gól na hokejke Hraško, jeho strela ale opečiatkovala iba žŕdku. Vlci nevyužitú šancu domácich potrestali o pár minút delovkou od modrej v podaní Juraja Juríka. Rytieri ale našli odpoveď a v 15. minúte strela Bruna Mráza v presilovke zapadla až za chrbát Tomeka.

Žilina mohla vyrovnať na začiatku druhého dejstva, to by však museli presnejšie namieriť Gmitter a Hovorka. Prvý menovaný trafil iba tyč a Marek Hovorka nedokázal poslať puk do odkrytej časti brány. Útočník vlkov Hovorka odmietol gól aj v 29. minúte, keď nedokázal využiť svoj samostatný únik. Vlci nakoniec z množstva šancí využili aspoň jednu. Dvadsať sekúnd pred koncom tretiny Handlovský aj zásluhou teču Zvolenčana Nováka vyrovnal.

Mareka Šimka v domácej svätyne do tretej dvadsaťminútovky vystriedal Baroš. Rytieri zvýšili aktivitu a v 47. minúte sa opäť dostali do vedenia po presnom zásahu Zuzina. K nemu sa v 53. minúte pridal aj Bruno Mráz, ktorý švihom prestrelil Tomeka a zrazu vyhrával Zvolen už o dva góly. Hostia zbrane nezložili a necelé štyri minúty pred koncom duel zdramatizoval strelou od modrej čiary obranca Čížek. V závere to ešte pred Barošom vrelo, ale domáci brankár aj so šťastím ustál nebezpečné situácie. Zvolen tak po výhre 5:4 vyrovnal stav série na 2:2 a séria sa tak pod Pustý hrad ešte vráti.

Piaty zápas je na programe v Žiline v sobotu 25. marca s tradičným začiatkom o 18.00 hod.