V 16. kole do Zvolena pricestovali kamzíci z Popradu. Napriek jeho snahám o výhru neboli schopní prekonať skvelého Baroša. Tri body tak ostali doma.

HKM Zvolen – HK Poprad 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

hkm_poprad-3Góly: 16. B.Mráz (McGregor, Klhůfek), 16. Žilka (Ďaloga, L.Jurík), 28. Ďaloga (Žilka, Valenta). Zápas sledovalo 927 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Hraško, Andersons, Valenta, Plechanov, Ivan, Hataš, Dubeň, Habšuda – Majdan, Zuzin, Puliš – Ďaloga, L.Jurík, Žilka – Misenev, Jakubík, Šimíček

Zostava HK Poprad: Pajpach – Suchý, Kurali, Dinda, Fabian, Chaloupka, J.Brejčák, Pokovič, Bagin – Lapšanský, Mlynarovič, B.Rapáč – Kroták, Zagrapan, Semorád – Ježek, Troliga, Abramov – Bondra, Lichanec, Štrauch

Úvod stretnutia sa pre Zvolenčanov nezačal veľmi dobre, hneď v 2. minúte bol vylúčený Hataš. Počas celej tretiny sa šance striedali, no domáci si vypracovali dve krásne šance zakončené gólom. V 16. minúte sa presadil blafákom Mráz a len o sedem sekúnd po ňom zvýšil náskok Žilka. Dvojgólovým náskokom a neprekonateľným Barošom v bráne si mohli do konca tretiny diktovať tempo hry.

hkm_poprad-11Sebavedomie Zvolen neopustilo ani po prestávke a snažili sa zvýšiť svoj náskok. V 23. minúte bol za držanie vylúčený Habšuda, ale Poprad sa ani v presilovke nevytvoril žiadnu veľkú šancu na gól. To Zvolen ešte viac nakoplo a svoje korčuliarske schopnosti naplno predviedol Ďaloga – prekorčuľoval obranu a poslal puk za Pajpacha. Toho hneď v bráne vystriedal Martin Šurek.Po niekoľkých ďalších vylúčeniach prišla znova presilovka domácich, tí ju však zahrali žalostne. Koniec tretiny už hrali v oslabení, no svoj náskok sa im podarilo udržať.

Poslednú tretinu Zvolen nezačal veľmi dobre, hneď v 41. minúte bol vylúčený aj Klhůfek. Hostia tak mali obrovskú šancu v presilovke 5:3, no ani tak neprekonali brániacich sa Zvolenčanov. Popradčania padali na ľad ako hrušky, čo ich veľkej snahe dať aspoň čestný úspech veľmi nepomohlo. Hostia toho okrem provokácií veľa neukázali a Zvolen tak skončil s čistým štítom.

V nedeľu 30. októbra je na programe pohronské derby. Zvolenčania sa predstavia v Banskej Bystrici. Zápas začína o 17.00 hod.