V prvom zápase play-off privítali Zvolenčania pod Pustým hradom súpera z Budapešti. Jasným favoritom zápasu boli rytieri, ktorí zvíťazili v štyroch z piatich duelov v základnej časti. Play-off však dokáže prekvapiť aj favorita, čo však v dnešnom zápase rytieri nedovolili.

Aj keď hostia z Budapešti skončili v základnej časti na deviatom mieste, o postup do semifinále sa mienili pobiť už od úvodnej minúty. Rytieri na druhej strane začali zápas opatrnou hrou, v ktorej si zakladali hlavne na pozornej obrane. Hra sa prelínala zo strany na stranu ale bez vážnejšieho ohrozenia na jednej alebo druhej strane. Prvého gólu sa diváci dočkali v 10. minúte, keď Petráš jemným tečom poslal puk za chrbát Bálisza. Po úvodnom góle museli domáci hráči prečkať vylúčenie Drgoňa, v ktorom sa ale hostia nedokázali presadiť. Hráči spod Pustého hradu v 14. minúte opäť udreli po dorážke Mitchella. Rytierov druhý gól nabudil a v priebehu dvoch minút mohli Zuzin a Kytnár navýšiť. Prvú tretinu rytieri zvládli podľa očakávaní.

V druhej časti nahrali hostia Zvolenčanom, pretože na trestnú lavicu poputoval Dansereau. V presilovke bol najbližšie ku gólu Šišovský, ktorý však z dobrej pozície prestrelil bránu. Hra však v druhom dejstve nemala potrebné grády hodné play-off. Hostia sa ozvali v druhej dvadsaťminútovke až v 29. minúte. Dudásov pokus vyzeral sľubne, ale jeho koncovka bola nepresná. Rytieri mali pohodlný náskok 2:0 a netlačili sa tak zbytočne do útoku. Ich aktivita však mohla priniesť ďalší gól. Prvý pokus v 32. minúte spálil Petráš, ktorý trafil len betón Bálisza. Druhý pokus mohol využiť Zuzin, ale jeho strela z príklepu nemala potrebnú výšku. V závere však domáci hráči dokázali streliť tretí gól, keď sa dobre zorientoval Kelemen a zvýšil na 3:0.

Záverečné dejstvo mohli začať úspešnejšie hostia, keď sa Denseraeu opäť ocitol v nebezpečnej šanci. V prečíslení dvoch na jedného ale Skapski podržal svoj tím. Po vylúčení Pöyhönena mohla hra nabrať nový vietor. Medvede si dobre uvedomovali trojgólové manko a preto v záverečnej desaťminútovke zapli motory. V 51. minúte Langkow skúsil strelu z pravého kruhu, ale Skapskeho ani tento pokus nezaskočil. Rytieri odmenili výkon domáceho gólmana ďalším gólom, keď z dorážky upravil na 4:0 Halama. Štvorgólový náskok si už Zvolenčania postrážili a prvý zápas play-off tak úspešne zvládli.

Štvrťfinále play-off – 1. zápas – Zvolen

HKM Zvolen vs. MAC Budapešť 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Góly: 10. Petráš (Vandane, Andrisík), 15. Mitchell (Kelemen, Šišovský), 38. Kelemen (Šišovský, Mitchell), 56. M. Halama (Petráš). Zápas sledovalo 2676 divákov. /Stav série 1:0/.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Hraško, Vandane, Drgoň, Ulrych, Růžička, Zeleňák – Vandas, Kytnár, Handlovský – Šišovský, Mich. Chovan, Obdržálek – Zuzin, Mitchell, Kelemen – S. Petráš, M. Halama, Andrisík

Zostava MAC Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Negrin, Dudás, Burt, Vokla, Garát – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, Brown, Klempa –Terbócs, Majoross, Pápa – Odnoga, Kreisz, Szigeti – K. Nagy

Ďalší zápas v tejto sérii čaká rytierov na domácom ľade už v nedeľu 10. marca o 18.00 hod.