V 48. kolo Tipsport ligy si Zvolenčania skrížili hokejky s hokejistami Dukly Trenčín.  Spočiatku vyrovnaný duel sa s pribúdajúcimi minútami zmenil na exhibíciu domácich.

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Góly: 19. Klhůfek (Jurík Juraj, Mráz), 21. Brabenec (Zuzin), 23. Semorád (Brendl), 24. Misenjov (Brabenec), 54. Brendl (Klíma, Semorád) – 11. Šišovský (Troliga), 36. Drtina (Dlouhý). Zápas vo Zvolene sledovalo 1406 divákov.

HKm Zvolen: Baroš (Petrík) – Bagin, Juraško (C), Krejčí, Andresons, Demiters, Pokovič, Habšuda, Frederik Fekiač – Misenjov, Brabenec (A), Zuzin – Obdržálek, Lukáš Jurík, Puliš – Juraj Jurík, Mráz, Klhůfek – Semorád, Klíma, Brendl.

BBO_0822Dukla Trenčín: Kutej (Kompas) – Michal Novák, Drtina, Drgoň, Pavlikovský (A), Ryzák, Rehák, Holenda, Hatala – Dlouhý, Petrovický (C), Nemec (A) – Gašparovič, Stümpel, Sojčík – Šišovský, Troliga, Melichárek – Dominik Novák, Švec, Hudec.

Zvolenčania vstúpili do zápasu s Trenčínom, ktorého dres čerstvo oblieka už aj Jozef Stümpel, aktívne. Ich snahy ale pribrzdil gól, ktorý inkasovali v 11. minúte a následne aktivitu na svoju stranu prevzali hostia. Upokojenie priniesol až krátko pred koncom tretiny Pavel Klhufek, ktorý vyrovnal po spolupráci s Brunom Mrázom a Jurajom Juríkom.

Z gólu do šatne potom HKM ťažilo celú druhú časť hry. Trenčín bol neustále pod tlakom a Turekovi zverenci navyše tri zo svojich príležitostí dokázali premeniť. Hneď v úvode tretiny v priebehu troch minút sa zaradom presadili Brabenec, Semorád aj Misenev. Potom už mali domáci zápas vo svojich rukách, a aj keď v 35. minúte ešte využil presilovku Drtina, ktorý korigoval na 4:2, vývoj na ľade to nezmenilo.

V tretej tretine už len pokračovala exhibícia zvolenských hokejistov, hostia sa do šancí dostávali len zriedka a všetko korunoval v 54. minúte Pavel Brendl, ktorý uzavrel na konečných 5:2. V nedeľu čaká HKM cesta do Košíc, kde bude na programe súboj prvého s druhým.