V rámci 5. kola Tipsport ligy hostili zvolenskí hokejisti na domácom ľade prekvapenie ročníka Nové Zámky. Tie dýchali na chrbát vedúcim Košiciam. Zvolenčania ale chceli nadviazať na výhru v Miškolci a hosťom prekaziť výborný vstup do súťaže.

Úvodná tretina priniesla viaceré výborné šance na obidvoch stranách. Skóre mohol otvoriť už v 3. minúte Petráš, ktorý ale v prečíslení neprekonal Košarišťana. Rovnako si počínal aj jeho spoluhráč zo štvrtej formácie Holovič. Na druhej strane sa do výbornej príležitosti dostal Zbořil, jeho únik ale nakoniec skončil vedľa brány. Obidvaja brankári sa na nedostatok práce nemohli stažovať, no do konca prvej tretiny si udržali čisté štíty.

Skóre sa menilo až v prostrednej časti. Obranca hostí Hain vystrelil od modrej a z dorážky sa presadil Jurík. Zvolenčania v 34. minúte vyrovnali, keď sa puk odrazil ku Kytnárovi a ten nedal Košarišťanovi šancu – 1:1. Nové Zámky bleskovo odpovedali. O 31-sekúnd po góle Kytnára sa efektným blafákom predviedol Štrauch a vrátil hostí späť do vedenia. V 37. minúte putoval na lavicu hanby hosťujúci Zbořil. Presilová hra však Zvolenu vôbec nevyšla a v závere tretiny mohli byť potrestaní. Nejezchleb pálil z ľavej strany, Skapski ale výborným zákrokom podržal svoje mužstvo.

Po 18-stich sekundách tretej dvadsaťminútovky bolo vyrovnané. Drgoň priťukol puk Ulrychovi a jeho nahodenie od modrej zapadlo až za Košarišťana. Následne sa Nové Zámky dvakrát vyfaulovali a rytieri mali 44-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Domáci v nej veľa vody nenamútili a Košarišťana takmer nezamestnali. Prítomní diváci sa gólu do konca normálnej hracej doby už nedočkali a tak duel dospel do predĺženia. V ňom o výhre Nových Zámkov rozhodli v 62. minúte Štrauch s Ručkayom. Obidvaja sa dostali do prečíslenia a druhý menovaný presnou strelou rozhodol o dvoch bodoch pre svoj tím.

Tipsport liga – 5. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC Nové Zámky 2:3 po predĺžení (0:0, 1:2, 1:0 – 0:1)

Góly: 34. Kytnár (Obdržálek, Chovan), 41. Ulrych (Drgoň, Kytnár) – 29. Jurík (Hain), 35. Štrauch, 62. H. Ručkay (Štrauch). Zápas sledovalo 1553 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Drgoň, Ulrych, Vandane, Černook, Pöyhönen, Zeleňák, Roman – Michal Chovan, Kytnár, Obdržálek – Vandas, Špirko, Handlovský – Lušnák, Halama, P. Zuzin – Šišovský, Holovič, Petráš

Zostava HC Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Novák, König, Hatala – Nejezchleb, Hruška, Štrauch – H. Ručkay, Zbořil, Jurík – Rogoň, Videlka, Bajtek – Ondrušek, Fábry, Jakúbek

V rámci predohrávky 7. kola privítajú rytieri v utorok 25. septembra o 18.00 hod na domácom ľade HK Orange 20.