ZVonline.sk (S. Červeňanský, foto: I. Golembiovský), video. huste.tv | 11.3.2019

FOTO+VIDEO: Zvolen po vydretom víťazstve zvyšuje stav série nad Budapešťou

V prvom štvrťfinálovom zápase play-off dokázali rytieri pokoriť Budapešť rozdielom triedy. V druhom stretnutí však už nepriestrelnosť Skapskeho neplatila, a zápas tak bol až do poslednej minúty napätý. O víťazovi rozhodli až samostatné nájazdy.

Ako v prvom zápase, aj v tomto stretnutí smerovala prvá strela na Skapskeho. Medvedi zabudli na sobotné fiasko a v tomto dueli dokázali prechádzať cez obranu rytierov častejšie a jednoduchšie. V 4. minúte mohol Dudás využiť prvú presilovku v zápase, ale jeho strela trafila len pravú tyčku. Dobre začatý duel však priniesol hosťom úvodný gól. Hostia využili presilovku 5 na 3 a Bodó z dorážky zmazal Skapskeho nepriestrelnosť. Po úvodnom góle ale hostia poľavili a k puku sa dostali už domáci hráči. V samotnom závere sa rytieri pokúšali o vyrovnávajúci gól, ktorý tridsať sekúnd do konca tretiny Mitchell dokázal streliť.

Druhú tretinu hráči spod Pustého hradu nezačali ideálne, pretože ponúkli Budapešti ďalšiu presilovku. Oslabenie však prečkali a mohli tak vrhnúť svoje sily do útoku. V 29. minúte ale rytieri opäť zaváhali, keď poputoval na trestnú lavicu Mitchell. Hostia túto presilovú hru využili a Bodó si pripísal druhý presný zásah. Opäť sa tak začala doťahovačka domácich. Hostia však požičané vrátili, keď sa vylúčení Pozsgai naskakujúci z trestnej lavice len prizeral na vyrovnávajúci gól z hokejky Zuzina. V 39. minúte mohol Vandas poslať rytierov do vedenia, ale stav zápasu bol po dvadsiatich minútach vyrovnaný.

Do záverečného dejstva rytieri nastúpili s obrovským náporom. Ich aktivitou si dokázali vypýtať faul Budapešti. V presilovej hre domáci hráči zasypali strelami Bálisza, ale ani jeden pokus nestačil na presný zásah. V 46. minúte Šišovský šikovne prihral spoza bránky na Petráša, ktorého strela však neskončila za chrbátom gólmana hostí. V 52. minúte podržal svoj kolektív Skapski, keď dokázal zneškodniť pokus hostí po menšom zaváhaní domácej obrany. V záverečnej päťminútovke ale Zvolenčania zatlačili súpera do jeho tretiny a začal sa tak kolotoč rytierov. Ani pokusy Kynára, Zuzina a Handlovského nestačili na víťazný gól a zápas tak pokračoval do predĺženia.

Počas predĺženia si vymenili oba celky po jednej nebezpečnej akcii. V 63. minúte mohla rozhodnúť Pöyhönenova strela a o štyri minúty neskôr mal Bodó na hokejke hetrik. O druhom triumfe rytierov rozhodol až Kytnár, ktorý premenil ôsmy samostatný nájazd. Séria sa tak presúva do Budapešti za stavu 2:0 pre Zvolen.

Tipsport liga – štvrťfinále play-off – 2. zápas – Zvolen

HKM Zvolen – MAC Budapešť 3:2 po s.n. (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. Mitchell (Vandane, Hraško), 33. Zuzin (Mitchell, Vandas), rozhodujúci nájazd Kytnár – 13. Bodó (Langkow, Brown), 30. Bodó (Macaulay). Zápas sledovalo 1891 divákov. /Stav série 2:0/

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Hraško, Vandane, Drgoň, Ulrych, Růžička, Zeleňák – Vandas, Kytnár, Handlovský – Šišovský, Mich. Chovan, Obdržálek – Zuzin, Mitchell, Kelemen – S. Petráš, M. Halama, Andrisík

Zostava MAC Budapešť: Bálizs – Macaulay, Pozsgai, Negrin, Dudás, Burt, Vokla, Garát – Bodó, Langkow, Orbán – Dansereau, Brown, Klempa –Terbócs, Majoross, Pápa – Odnoga, Kreisz, Szigeti – K. Nagy

V ďalšom zápase sa rytieri predstavia na ľade Budapešti v stredu 13. marca o 18.00 hod.

Fotogaléria