Za stavu 1:1 sa semifinálová séria medzi Zvolen a Trenčínom sťahovala pod hrad Matúša Čáka.

Vyše 6000 divákov v Trenčíne sa už v 3. minúte radovalo z gólu. Po tom, ako domáci prežili oslabenie, tak pri návrate Radivojeviča do hry dokázal z brejku skórovať Varga. Strelený gól Duklu nakopol a v prvej tretine bola aktívnejším mužstvom. Hosti pohrozili iba šancou Chovana, ktorú zlikvidoval Valent.

Už po 42 sekundách druhej časti sa z dorážky presadil Starosta a zvýšil náskok Trenčína. Postupom času sa začali ozývať aj Zvolenčania. Najprv prečíslenie zakončoval Šišovský a následne skúšal blafák Špirko, ani jeden však proti Valentovi neuspel. Záver tretiny patril Dukle, ktorá v presilovke o dvoch hráčov prostredníctvom Hossu upravila skóre už na 3:0.

Hokejisti spod Pustého hradu vyvinuli v tretej dvadsaťminútovke na domácich veľký tlak. Brankára Michala Valenta zasypali dvanástimi strelami. V 45. minúte mohol znížiť Coffman, z dobrej pozície trafil iba žŕdku. Hra plynula a Zvolenu nezostávalo veľa času na vyrovnanie. Na začiatku 56. minúty odvolali hostia brankára MacIntyrea a skúsili powerplay. Výhru Trenčína mohol spečatiť Sojčík, no netrafil prázdnu bránu a rytieri hneď z protiútoku udreli zásluhou Špirka. Viac ale zverenci trénera Petra Mikulu nestihli a prehrali 1:3.

Tipsport liga – semifinále play off – 3. zápas – Trenčín

HK Dukla Trenčín vs. HKM Zvolen 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 3. T. Varga (Radivojevič), 21. Starosta (Sojčík, Radivojevič), 40. Marcel Hossa (Frühauf) – 57. Špirko. Zápas sledovalo 6150 divákov. Stav série 2:1.

Zostava HK Dukla Trenčín: M. Valent – Starosta, Bačik, Frühauf, Cebák, Holenda, Bohunický, L. Romančík – Bezúch, Sojčík, Radivojevič – Marcel Hossa, Sádecký, M. Hecl – O. Mikula, Ölvecký, T. Varga – D. Hudec, Dlouhý, J. Švec – Deveaux

Zostava HKM Zvolen: MacIntyre – J. Kováčik, T. Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň – Michal Chovan, Kytnár, Coffman – Kelemen, Špirko, Šišovský – Obdržálek, O. Steen, Puliš – Martin Ďaloga, V. Fekiač, Matis – Török

Štvrtý zápas je na programe dnes vo štvrtok 5. apríla opäť v Trenčíne so začiatkom o 18.00 hod.