Zvolen privítal v rámci 4. kola na domácom ľade poslednú Žilinu. Kým bryndziari túto sezónu ešte neprehrali, tak naopak vlci zo Žiliny čakali na svoju premiérovú výhru. Napriek tomu, že favorit zápasu bol jasný, tak na ľade to tak nevyzeralo.

HKM Zvolen vs. MsHK Žilina 1:3 (0:1, 1:0., 0:2)

HKM_Zilina_hokej-11Góly: 29. Kelemen (Ďaloga, Halama) – 17. Stupka (Handlovský), 48. Stupka (Holovič), 49. Sýkora (Húževka). Zápas sledovalo 1012 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Baroš – Valenta, Andersons, Klhůfek, Mráz, Jurík J. – Demiters, Juraško, Obdržálek, Jurík L., Majdan – Rehák, Habšuda, Ďaloga, Halama, Zuzin – Ivan, Hataš, Kelemen, Petráš, Žilka

Zostava MsHK Žilina: Tomek – Kříž, Selan, Handlovský, Hovorka, Švihálek – Gutwald, Tserenok, Sýkora, Húževka, Matis – Drábek, Macejko, Konečný, Holovič, Stupka – Mendrej, Prokop, Švec, Ondruš, Gmitter

Začiatok zápasu sa niesol v dynamických prihrávkach a veľmi citeľnej snahe domácich skórovať. Hoci snaha Zvolena bola, problémy s prihrávkami boli väčšie. V prvej 20-minútovke mali domáci tri šance. Šťastie skúsil Lukáš Jurík, krátko na to otestoval brankárske schopnosti Tomeka aj Rehák strelou spomedzi kruhov. Najväčšia šanca Zvolena prišla v závere presilovky v 15. minúte od Juraja Juríka, no trafil len žŕdku. Pravidlo nedáš – dostaneš sa naplno potvrdilo v 17. minúte, keď v oslabení po prihrávke Handlovského skóroval Stupka.

Stupka svoju silu ukázal aj v 25. minúte, kedy trafil hornú žŕdku. Žilinčania udávali tempo zápasu a držali si svoj tesný náskok. Domáci sa však nedali a v 29. minúte do žilinskej siete zavesil premiérový presný zásah Kelemen. Trápenie Zvolena ale naďalej pokračovalo, Žilina neustále napádala a útokom nedávala takmer žiadnu šancu. Napriek tomu ponúkla rytierom v 40. minúte tutovku, ktorú Juraj Jurík trestuhodne zahodil.

Domáci sa prebrali až po začiatku poslednej tretiny, no vylúčenie Zuzina za sekanie im zmarilo plány. Vybojovaný tlak počas presilovky Žilinčania dokázali naplno zúročiť v 48. minúte gólom od Stupkovej korčule. Už o minútu vyhrávali hostia o dva góly, tentokrát sa trafil do čierneho Sýkora. V 59. minúte bol Sýkora vylúčený, no aj napriek presilovke a brankárovi Barošovi na striedačke domáci so stavom zápasu nedokázali nič spraviť. Zvolen tak po prvýkrát v sezóne prehral, keď nestačil na Žilinu po výsledku 1:2.

V nedeľu 18. septembra sa zverenci trénera Tureka predstavia na ľade majstrovskej Nitry. Úvodné buly je stanovené na 17.00 hod.