Zvolenskí hokejisti v prvom pohronskom derby v sezóne chceli pred vlastnými fanúšikmi odčiniť posledné dve prehry s Novými Zámkami a Popradom. To sa im aj podarilo, keď po výbornom výkone získali všetky body.

Domáci v úvode prežili nájazd Ziga, ktorému v poslednej chvíli odskočil puk. Následne z veľkého uhla skóroval Špirko a potešil domáce tribúny. V 7. minúte však Asselin z úniku vyrovnal a začínalo sa odznova. Prvá tretina bola vyrovnaná. Skóre sa mohlo meniť v závere, brankár Skapski ale pri strele Sýkoru podržal svoje mužstvo.

Druhá tretina už patrila hráčom v červených dresoch. Zvolenčania hostí pritlačili a zo svojich šancí vyťažili dva presné zásahy. V 31. minúte sa strelou z prvej pomedzi Williamsove betóny presadil Zuzin. K nemu sa o dve minúty pridal fínsky obranca Pöyhönen, ktorý nahodil puk na bránu a ten skončil až v sieti.

Do tretej tretiny chceli hostia vstúpiť s rýchlym gólom. V 42. minúte si ale nepostrážili Kytnára a ten z dorážky zvýšil už na 4:1. Tento gól sa ukázal ako rozhodujúci. Prítomných divákov následne zodvihla zo sedadiel pästná výmena Petráša s Vargom. Zvolenčania si ďalší priebeh tretiny už postrážili. Znížiť mohol v presilovke Surový, toho však vychytal Skapski. Na druhej strane sa nepresadil ani Chovan a skóre sa už do záveru nezmenilo. Zvolenčania zvíťazili nad Banskou Bystricou 4:1.

Tipsport liga – 7. kolo – Zvolen

HKm Zvolen vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 6. Špirko, 31. Zuzin (Holovič), 33. Pöyhönen (Handlovský), 43. Kytnár (Michal Chovan) – 7. Asselin (Zigo). Zápas sledovalo 2698 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Vandane, Pöyhönen, Zeleňák, Růžička, Drgoň, M. Roman, Charnaok, Ulrych – Vandas, Špirko, Handlovský – Šišovský, Holovič, Obdržálek – Mich.Chovan, Kytnár, Zuzin – Lušňák, S. Petráš, Andrisík

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Bačík, Biro – Tamáši, Šťastný, Sýkora – Buc, Zigo, Asselin – R. Varga, T. Surový, Giľák – T. Török, Češík, Kabáč

Najbližšie sa rytieri predstavia v utorok 2. októbra na ľade Trenčína o 18.00 hod.