Po nečakanej prehre v Liptovskom Mikuláši si Zvolen ďalšie zaváhanie proti tímu zo spodných priečok tabuľky nemohol dovoliť. V domácom prostredí hostil Poprad, ktorý už raz v tejto sezóne dokázal pod Pustým hradom zvíťaziť.

Niektorí diváci si nestihli ani sadnúť na svoje miesta a hostia z Popradu už dvíhali ruky nad hlavu. Po 25 sekundách prekvapil Nieminena Svitana a Poprad vyhrával. Rytieri prvýkrát vážnejšie pohrozili v 5. minúte, no Špirko na novú posilu v bránke kamzíkov Kováča nevyzrel. Podarilo sa to v 10. minúte najlepšiemu strelcovi Zvolena Coffmanovi, ktorý strelou spoza obrancu vyrovnal. Na začiatku 14. minúty sa hostia dvakrát previnili a Mikulovi zverenci darček v podobe presilovky o dvoch hráčov využili prostredníctvom dorážky Drgoňa. Náskok Zvolena mohol ešte navýšiť Šišovský, proti však bola popradská žŕdka.

Domáci hokejisti boli pri chuti a v 24. minúte po strele Kováčika poslal puk za Kováčov chrbát Špirko. V 27. minúte unikol domácej obrane Abdul, položil si gólmana Nieminena, no puk nedokázal zasunúť až do brány. Už sa zdalo, že do kabín pôjde Zvolen s dvojgólovým náskok. Proti bol však Peter König, ktorý vystrelil z vlastnej obrannej tretiny a nachytal na hruškách brankára Nieminena.

Do brány sa od začiatku tretieho dejstva postavil Marek Šimko, ktorý vystriedal Janiho Nieminena. Po 44 sekundách vrátil rytierom dvojgólový náskok agilný Coffman. Brankár Šimko predviedol svoje kvality v 44. minúte, keď vymazal Štraucha. Prišlo však vylúčenie domáceho Zeleňáka, k nemu sa pridal Ťavoda a Poprad dvojnásobnú presilovky zužitkoval. Najprv trafil Štefan Fabian iba tyčku, no o pár sekúnd presnou strelou do horného rohu znížil Abdul. Odpoveď Zvolena ale nenechala na seba dlho čakať. V 48. minúte Kelemen našiel spoza brány Fekiača a ten zblízka nedal Kováčovi šancu. Hosťujúci brankára bol v permanencii aj v ďalších minútach, ale puk za svoj chrbát už nepustil. Zvolen dokázal poraziť Poprad 5:3 a udržal si tretie miesto.

Tipsport liga – 41. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Poprad 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)

Góly: 10. Coffman (Obdržálek), 14. Drgoň (O. Steen, Coffman), 24. Špirko (J. Kováčik, Kytnár), 41. Coffman (Drgoň), 48. V. Fekiač (Kelemen, Matis) – 1. Svitana (Mlynarovič, P. König), 40. P. König (L. Hvila, D. Brejčák), 46. Abdul (Fabian). Zápas sledovalo 1189 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Nieminen (41. Šimko) – J. Kováčik, Ťavoda, Hraško, Ulrych, Ross, Drgoň, Zeleňák, T. Bokroš – Kelemen, Kytnár, Matis – Šišovský, Špirko, Puliš – Obdržálek, O. Steen, Coffman – Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török

Zostava HK Poprad: V. Kováč – P. König, D. Brejčák, Petran, Fabian, M. Krempaský, Ježek – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Buc, Heizer, Abdul – D. Bondra, Vartovník, Kundrik – L. Hvila, Bjalončík, Matej Paločko

V predohrávke 47. kola privíta Zvolen v utorok 30. januára na domácom ľade Nitru. Šláger kola začína o 18.00 hod.