ZVonline.sk (Peter Mútňan, foto: Ivan Golembiovský), video: huste.tv | 20.11.2017

FOTO+VIDEO: Zvolen doma nedal šancu Detve a zdolal ju aj v treťom súboji

V poradí tretie podpolianske derby hostil zimný štadión pod Pustým hradom. Domáci favorit vyhral obidve predchádzajúce stretnutia a v rovnakom trende pokračoval aj v tom treťom.

Zverenci trénera Mikulu chceli pred vlastnými fanúšikmi dokázať, že posledná prehra v Nitre bola iba výnimkou. Duel proti nováčikovi z Detvy začali výborne, keď už po 25-sekundách po góle Obdržálka vyhrávali 1:0. Domáci mohli v 4. minúte pridať aj druhý presný zásah, Obdržálek aj Coffman však v tutovkách zlyhali. Detve sa v 9. minúte poradilo vyrovnať. Presilovú hru ešte hostia nevyužili, no tesne po skončení trestu Drgoňa sa  presadil bývalý hráč Zvolenčanov Fekiač. Už sa zdalo, že sa do šatní pôjde za vyrovnaného stavu. Iného názoru bol ale Petr Obrdžálek, ktorý 18-sekúnd pred sirénou po peknej kombinácii po osi Coffman – Steén nedal Viarbitskému v bráne Detvy žiadnu šancu.

Druhú dvadsaťminútovku ovládli jednoznačne domáci hokejisti. Rytieri vyslali na Viarbitského štrnásť striel a štyri z nich dokázali prejsť za jeho chrbát. V 23. minúte sa do výborných šancí dostali postupne Török a Ďaloga, no puk do brány poslal až ich spoluhráč z útoku Viktor Fekiač. Hostia mohli kontrovať v 26. minúte, Nieminen ale svojím betónom vymazal Utkina. Prišiel tak ďalší gól pre Zvolen. Prečíslenie dvoch na jedného zakončil presnou strelou Steén a domáci viedli už o dva góly. K nemu sa pridal v 32. minúte Šišovský, ktorý takmer z polovice ihriska nachytal na hruškách hosťujúceho gólmana. Tretinu hrôzy pre Detvu dokonal v 37. minúte z úniku legionár Tim Coffman. V závere stálo pri hosťoch aj šťastie, keď po Obdržálkovej strele zvonila za Viarbitským žŕdka.

Do záverečného dejstva vstupovali domáci s pohodlným päťgólovým náskokom a tak si mohli dovoliť ubrať z plynu. Dobrú šancu na siedmy presný zásah mal v 41. minúte obranca Bokroš, tentokrát bol hosťujúci brankár pozorný. Zvolenčania následne prežili dve presilové hry Detvy. Hostia ale dve minúty pred koncom dokázali kozmeticky upraviť skóre, keď ležiaceho Nieminena prekonal najlepší strelec svojho mužstva Jozef Tibenský. Zvolenčania zvíťazili aj v treťom meraní síl a Detvu pred vlastnými fanúšikmi porazili 6:2.

Tipsport liga – 21. kolo – Zvolen

HKm Zvolen vs. HC 07 Orin Detva 6:2 (2:1, 4:0, 0:1)

Góly: 1. Obdržálek (Coffman, Ross), 20. Obdržálek (Steén, Coffman), 23. V.Fekiač (Török, Ďaloga), 27. Steén (Ross, Obdržálek), 32. Šišovský (Kováčik, Kytnár), 37. Coffman (Obdržálek) – 9. F.Fekiač (Milý, Ščurko), 58. Tibenský (Surovka, Matúš Chovan). Zápas sledovalo 2693 divákov.

Zostava HKm Zvolen: Nieminen – Drgoň, Ross, Hraško, Kováčik, Ťavoda, Wharton, Bokroš, Andersons – Coffman, Steén, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Mich. Chovan – Kelemen, L.Jurík (C), Síkela – Török, V.Fekiač, Ďaloga

Zostava HC 07 Orin Detva: Viarbitski – Keklev, Mar. Chovan, Sládok (C), F. Fekiač, Šimon, Gachulinec, Macejko, Jendroľ – Piačka, Surovka, Tibenský – Ščurko, Murček, Milý – M.Surový, Gašpar, Videlka – Abramov, Mat.Chovan, Utkin

Najbližšie sa zverenci trénera Mikulu predstavia v piatok 24. novembra na ľade Liptovského Mikuláša. Začiatok duelu je stanovený na 17.00 hod.