Pod Pustým hradom sa odohralo 41. kolo Tipsport ligy, kde sa proti domácemu tímu postavili hráči Dukly Trenčín. Rytierom sa podarilo vyhrať štyri zápasy v rade a tak chceli na svoju stúpajúcu formu nadviazať.

Úvodné buly síce vyhrali zvolenskí rytieri, no po ich prvej neúspešnej strele prevzali iniciatívu hostia, ktorí sa už v 3. minúte radovali z vedenia nad domácim celkom. Strela od modrej čiary, ktorá unikla nielen brankárovi Tomekovi ale aj rozhodcom, ktorí až po prehratí videozáznamu pripísali body na konto Daniela Krejčího. Dukla aj napriek vedeniu hrala aktívnejšie, Zvolenčanom strpčovali prechod cez stredné pásmo. V 11. minúte sa však domáci ocitli v prečíslení a po prekombinovanom protiútoku Špirko blafákom netrafil bránu. Naopak v 14. minúte sa po neprehľadnej situácii pred domácim bránkoviskom dostal k dorážke Sojčík a zvýšil skóre zápasu. Prvé vylúčenie na strane hostí odpískali v 18. minúte Sojčíkovi za podrazenie a Zvolen konečne uzavrel svojho súpera v útočnom pásme. Aj napriek obrovskému tlaku Trenčín odolal a po prvej tretine viedol 2:0.

V druhej tretine Zvolenčania pokračovali v skrátenej presilovke, ktorú dokázali v poslednej sekunde využiť, prekonať gólmana hostí a znížiť tak stav skóre. Trenčínu sa nedarilo vymaniť spod tlaku domácich a po niekoľkých zakázaných uvoľneniach si tréner hostí vypýtal v 24. minúte time out. Ten im však nepomohol, lebo Zvolenu sa v 25. minúte podarilo vyrovnať zásluhou Pöyhönena, ktorému po peknej individuálnej akcii asistoval Chovan. Druhé vylúčenie, tentokrát na strane domácich, si odsedel Fraser za hákovanie. Tú hostia nevyužili a po druhej tretine bol stav nerozhodný.

V úvode poslednej tretiny odpískali vylúčenie na strane domácich, ktoré si šiel odsedieť Pöyhönen za podrazenie. Rytieri sa však aj tomuto oslabeniu dokázali ubrániť. Po skončení presilovky v 43. minúte vyštartoval dopredu Handlovký a v plnej rýchlosti vypálil na Šimka delovku, ten ju dokázal len vyraziť pred seba a odrazený puk Handlovský upratal do brány hostí. Po prvýkrát v zápase sa Zvolen dostal do vedenia o jeden gól. Domáci sa neustále tlačili do útočného pásma a vytvorili si viacero šancí zvýšiť svoj náskok. Väčšia šanca nastala v 49. minúte, keď sa Chovan s Chlepčokom ocitli v prečíslení, no pri zakončení Chlepčokovi preskočil puk cez hokejku. Následne na to odpískali vylúčenie na strane hostí, na trestnú lavicu poslali Bohunického za sekanie. Domáci presilovku nevyužili a v posledných minútach tretiny len odolávali tlaku hostí. V 58. minúte hrala Dukla bez brankára, no aj napriek tomu už zápas nedokázala zvrátiť vo svoj prospech a tak si Zvolen pripisuje piate víťazstvo v rade.

Tipsport liga – 41. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Dukla Trenčín 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 21. S. Petráš (Pöyhönen, Šišovský), 26. Pöyhönen (Michal Chovan, Obdržálek), 44. Handlovský (Pöyhönen, Fraser) – 3. Krejčí, 15. Sojčík (Bohunický, Obukhov). Zápas sledovalo 1528 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Tomek – Pöyhönen, Fraser, Pufahl, Růžička, Vandane, Zeleňák, Roman – Handlovský, Kytnár, Mich. Chovan – Mitchell, Špirko, Šišovský – Chlepčok, S.Petráš, Obdržálek – P. Halama, Holovič, Andrisík

Zostava HK Dukla Trenčín: Šimko  – Rýchl, Krejčí, Gula, Frűhauf, Bokroš, Bohunický, Cebák – Radivojevič, Sojčík, Obukhov – Bartovič, Ölvecký, Hecl – T.Varga, Dlouhý, Sádecký – Hudec, Švec, O. Mikula – Pardavý ml.

V nedeľu 13. januára o 17.45 hod sa hokejisti Zvolena predstavia na ľade MAC Budapešť.