Zvolen sa po zápase proti Liptovskému Mikulášu dokázal prebiť už na prvé miesto. V predposlednom kole ho obhájil vysokou výhrou proti Žiline, a v 12. kole ich prišli vyzvať Košice. Oceliari si v tejto sezóne vedú zatiaľ veľmi dobre, keď sa dokázali dostať až na líderskú pozíciu, o ktorú ju pripravili práve hráči spod Pustého hradu. V tomto kole sa tak malo potvrdiť, kto bude okupovať prvé miesto aj naďalej.

Začiatok zápasu patril rozlúčke bývalého hráča Zvolena či Košíc Richarda Šechného. Po ceremoniáli nastúpili oba celky od prvých minút s vysokým nasadením. Nagy v prvej minúte skúsil prekvapiť Skapského, ale jeho strela trafila len výstroj gólmana domácich. Košičania sa do svojho súpera zahryzli už v 3. minúte, keď potrestali vylúčenie Ulrycha. Netík si v rohu klziska šikovne miešal puk, ktorý našiel Pulliho a ten pred sebou prestrelil všetko čo videl. Rytieri sa po inkasovanom góle osmelili a o dve minúty neskôr mohol nešťastný teč hostí vyrovnať stav zápasu. V 9. minúte si zase Zuzin dobre potiahol puk do pásma hostí, kde našiel Chovana, ktorého strela švihom neskončila za chrbátom Habalu. V druhej desaťminútovke mohla delovka Vandaneho vyrovnať, ale ani po dorážkach Handlovského rytieri gól nestrelili. Záver však patril Vandanovi, ktorý si potiahol puk až za bránku hostí, odkiaľ lišiacky prekvapil gólmana i obranu Košíc a bekhendom vyrovnal na 1:1.

Do druhej tretiny nastúpili domáci s jasným zápalom vyhrať. Pokus o rýchlu kontru rytierov v 26. minúte prekazil Habal. Zvolenčania vytvárali na hostí tlak, takže oceliari hrozili hlavne z rýchlych protiútokov. Takúto možnosť si nenechali ujsť ani v 29. minúte, keď chybu v domácej rozohrávke zachytil Suja, ale jeho nepresná prihrávka na Netíka podržala Zvolen za vyrovnaného stavu. Hra sa ale neskôr vyrovnala a oba celky predvádzali okulahodiaci hokej. Rytieri sa v útoku tlačili do koncovky, ale ich streli dokázala obrana hostí zraziť. K záveru ožili aj Košičania, keď v posledných minútach zovreli domácich a búšili do domácej obrany. Gólu sa však ani jeden tím v druhej tretine nedočkal, a o víťazovi mala rozhodnúť posledná tretina.

V záverečnej časti zápasu už oba celky išli naplno. Nagy skúsil delovkou prekvapiť brankára, ale Skapski jeho pokus pohodlne vychytal. V 43. minúte podržal Skapski opäť domáci kolektív, keď ani Haščák a ani Pretnar nenašli recept na domáceho gólmana. To, čo však Košice zahodili, využil Zvolen o minútu neskôr. Po krásnej krížnej prihrávke Zeleňáka skúsil Chovan vystreliť na Habala, kde sa najlepšie pred bránkou hostí zorientoval Zuzin a poslal Zvolen prvýkrát v zápase do vedenia. Chovan si svoj dobrý výkon v tomto zápase okorenil gólom, keď sa v 47. minúte šikovnou sťahovačkou najprv zbavil obrany hostí a po strele švihom poslal rytierov do dvojgólového vedenia. Hostia tak mali čo dobiehať v poslednej desaťminútovke. Posledný klinec ale znova pribili domáci hráči. V 52. minúte využili Zvolenčania početnú výhodu keď strelou od modrej Drgoň uzatvoril strelecký účet pod Pustým hradom. Rytieri si už trojgólový náskok udržali a po výhre 4:1 potvrdili svoju líderskú pozíciu.

Tipsport liga – 12. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC Košice 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)

Góly: 17. Vandane (Špirko, Vandas), 44. P. Zuzin (Michal Chovan, Kytnár), 47. Michal Chovan, 52. A. Drgoň (Michal Chovan) – 3. Pulli (Netík, Galamboš). Zápas sledovalo 2279 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Ulrych, Vandane, D. Růžička, Zeleňák, Michal Roman, A. Drgoň, Dubina – Handlovský, Špirko, Vandas – Šišovský, M. Holovič, Lušňák – P. Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – P. Halama, S. Petráš, Andrisík – Šechný

Zostava HC Košice: Habal – Dudáš, Pretnar, Pulli, Čížek, Šedivý, Koch, Lenďák – L. Nagy, Brophey, Marcel Haščák – Šoltés, Suja, Netík – Kafka, Galamboš, Spilar – Š. Petráš, Krajňák, Vrábeľ – R. Žitný

Ďalšie kolo privítajú rytieri na domácom ľade Liptovský Mikuláš v piatok 19. októbra o 18.00 hod.