V 27. kole Tipsport ligy čakal na Zvolen dôležitý zápas proti Novým Zámkom. O výsledku však rozhodol len jediný gól, ktorý stál Zvolen tri body. Aj keď rytieri neuspeli, o prvé miesto v tabuľke neprišli, keďže druhé Košice prehrali po predĺžení.

Úvod zápasu patril oťukávaniu sa na oboch stranách, keďže prvá vážnejšia strela na bránu prišla až v 6. minúte. V nej mohol Zvolen viesť, ale Šišovského strela z medzikružia našla len výstroj brankára Košarišťana. Zvolen si však dokázal postupne vytvoriť súvislejší tlak a dostať tak súpera do zveráka. Početná výhody rytierov z 10. minúty po vylúčení Nováka mohla priniesť úvodný gól, ale ten sa pripísal na konto Novozámčanov. Po obrovskej hrúbke domáceho celku sa odrazený puk od mantinelu a konštrukcie bránky dostal až k Juríkovi, ktorí prekonal dezorientovaného Tomeka a v oslabení poslal svoj tím do vedenia. HKM po inkasovanom góle znova zapol ofenzívne motory ale rýchleho vyrovnania sme sa nedočkali. Na druhej strane vyšiel v 13. minúte hosťom rýchly brejk, na ktorom konci stál dorážajúci Štrauch. Zvolen sa tak nečakane ocitol v dvojgólovom vedení hostí. V posledných minútach ešte Zvolen skúšal znížiť, ale prvú tretinu rytieri pred domácim publikom nezvládli.

V druhej minúte prostredného dejstva mohli hostia viesť už 3:0 po strele Ordzovenského. Následne pohrozili aj rytieri, keď však po dobrej kombinácii skončila strela Zuzina opäť v strede brány. Zvolen postupne opäť dostal Nové Zámky pod tlak, čomu napomohlo vylúčenie Urbana z 24. minúty. Pokusy rytierov však nedokázali prelomiť Košarišťanovu nepriestrelnosť. V 32. minúte to mohol vyvrátiť po Romanovej individuálnej akcii Špirko, keď sa po strele odrazil puk od Špirkovej korčule, a ten len cinkol tyčku hosťujúceho celku. Hra sa však postupne v domácich radoch začala kaziť. Puk im odskakoval z hokejok a Nové Zámky tak vycítili šancu znova udrieť. Hostia si po vylúčení Pöyhönena dokázali vytvoriť tlak, ale do trojgólového vedenia ich Zvolen nepustil. Záver tretiny už gól nepriniesol a druhé dejstvo tak skončilo bez zmeneného stavu.

V poslednej dvadsaťminútovke tak potreboval Zvolen rýchly kontaktný gól, keďže sa súper stiahol do obrany a hrozil len z nebezpečných brejkov. V 42. minúte skúšal Zuzin strelou prekvapiť Košarišťana, ale ten s prehľadom vyrazil puk. Zvolenčania začali postupne páliť z každej pozície, ale kontaktný gól neprichádzal. V 48. minúte mal Zuzin znova prsty v ďalšej akcii, ale ani jeho strela a následná dorážka nestačili na vyrovnávajúci gól. O dve minúty neskôr sa však domáci konečne dočkali. Po chybnej rozohrávke hostí sa dostal k puku Handlovský, ktorý strelou švihom k pravej tyčke zrušil čisté konto Košarišťana. Po inkasovanom góle prišla nervozita aj na hokejky Novozámčanov, čoho následkom boli vylúčenia. Zvolenčania súpera znova zatlačili a hostia sa zmohli len na vyhadzovanie pukov do stredného pásma. V 56. minúte mohlo byť pod Pustým hradom vyrovnané, ale strelu Šišovského do vrchnej časti brány Košarišťan vyrazil. V závere ešte domáci odvolali Tomeka, ale na vyrovnávajúci gól to nestačilo. Zvolen zasypal hosťujúceho brankára 45 strelami, no prekonal ho iba raz a tak prehral najtesnejším rozdielom 1:2.

Tipsport liga – 27. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HC Nové Zámky 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly: 50. Handlovský (Vandas) – 10. J. Jurík, 13. A. Štrauch (Bajtek, Urban). Zápas sledovalo 1489 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Tomek – Vandane, Ulrych, Růžička, Zeleňák, Pufahl, Drgoň – Vandas, Špirko, Šišovský – Obdržálek, Lušňák, Handlovský – Zuzin, Kytnár, Michal Chovan – Pöyhönen, Petráš, Kelemen

Zostava HC Nové Zámky: Košarišťan – Andersons, Kudla, Hain, Henderson, Novák, Ordzovenský, Hatala – Bajtek, Urban, Štrauch – Rogoň, Zbořil, J. Jurík – Nejezchleb, Fábry, Jakúbek – Slávik, Ondrušek, Buc

Ďalšie kolo čaká na rytierov zápas pod Tatrami, kde sa piatok 30. novembra o 17.00 hod stretnú v dueli s kamzíkmi.