Zvolen v 13. kole zvládol zápas na domácej pôde proti hosťujúcemu Liptovskému Mikulášu. V samom závere strhli domáci vedenie na svoju stranu a tým potvrdili 5. miesto v tabuľke.

Stretnutie začalo vo vyrovnanej partii zo strany oboch tímov. Úvodná šarvátka hosťujúcich hráčov z 3. minúty  pred brankárom HKM rozprúdila bojovnú náladu oboch celkov. V 12. minúte po prekvapivom brejku otvorili Liptáci skóre po strele Sukeľa popod lapačku. Prvá tretina tak skončila v prospech hosťujúcich hráčov.

Zvolen v druhej tretine zabral, ale v 23. minúte hostia zvýšili svoje vedenie po strele Piatka. Šimko síce vyrazil puk pred seba, ale hosťujúci útočník dorazil strelu – 0:2.  Zvolenčania dôrazne dobiedzali v  26. minúte, avšak akcia neskončila gólom. Zníženia nepriaznivého skóre sa po prihrávke Matisa dočkal Coffman, keď napriahol a strela absolútne prekvapila brankára Košarišťana. Zvolenčania svoju bojovnosť zvýšili a gólom Obdržálka v 31. minúte vyrovnali skóre na 2:2.  Zápas tak začínal odznova. Coffman na konci druhého dejstva mal možnosť  navýšiť skóre na 3:2, avšak neuspel proti Liptovskému brankárovi. Prostredné dejstvo tak skončilo nerozhodným skóre 2:2.

Tretia dvadsaťminútovka tak ostala otvorená. Hostia sa nenechali zaskočiť a ich úsilie dospelo ku gólu Sukeľa v prospech Liptovského Mikuláša. Domáci hokejisti tak museli zmazať jednogólový náskok súpera. Zvolenčania prevzali iniciatívu a v 46. minúte Hraško prepálil brankára a vyrovnal na 3:3. Rytieri neprestali tlačiť a v 51. minúte po prvýkrát v stretnutí vyhrávali 4:3 po góle Töröka. Dvadsať sekúnd pred koncom zápasu Zvolenčania navýšili svoje skóre do odkrytej bránky na 5:3. Zaslúžil sa o to Coffman, ktorý prispel druhým gólom a rozhodol o tom, že tri body zostanú pod Pustým hradom.

Tipsport liga – 13. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Góly: 29. Coffman (Steén, Matis), 31. Obdržálek (Šišovský, Wharton), 46. Hraško (Steén, Coffman), 51. T. Török (V. Fekiač), 60. Coffman – 12. M. Sukeľ (Uram, Kriška), 23. Piatka (J. Sukeľ, A. Laco), 44. M. Sukeľ (Nádašdi). Zápas sledovalo 1073 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Climie – Drgoň, Ross, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš – Coffman, Stén, Matis – Šišovský, L. Jurík, Obdržálek – T. Török, V. Fekiač, Martin Ďaloga – Síkela, Immonen, Kelemen

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Kuráli, R. Suchý, Tabaček, Pacalaj, Nádašdi, Luža, Devečka, M. Moravčík – B. Rapáč, L. Paukovček, Ru. Huna – Spilar, Langhammer, Števuliak – Kriška, M. Sukeľ, Uram – A. Laco, Piatka, J. Sukeľ

Ďalší zápas odohrajú rytieri v nedeľu 22. októbra na ľade Popradu. Duel štartuje o  17.00 hod.