BBonline.sk (Peter Mútňan, foto: Ivan Golembiovský), video: huste.tv | 23.12.2017

FOTO+VIDEO: Šláger Zvolena s Nitrou museli rozhodnúť až nájazdy

Hokejisti Zvolena majú momentálne najlepšiu formu v Tipsport lige. Pred duelom s Nitrou ťahali deväťzápasovú šnúru výhier, ktorá ich vyšvihla na druhé miesto. Práve Nitra však bola posledným tímom, ktorý dokázal Zvolenčanov poraziť.

Do zápasu lepšie vstúpili hostia spod Zobora. Tí v úvodných minútach zatlačili svojho súpera a vytvorili si aj dobré šance na otvorenie skóre. Prvú príležitosť Mikúša ešte domáci gólman Nieminen kryl, no v 8. minúte počas presilovej hry bol pri zakončení Blackwatera bez šance. Zvolen sa postupne začal dostávať do tempa a hra sa začala vyrovnávať. Domácim sa podarilo vyrovnať aj skóre a to v 19. minúte. Dvojica Chovan – Síkela sa v prečíslení dvoch na jedného pohrala s Lawsonom a prvý menovaný už nemal problém trafiť poloprázdnu bránu.

Perfektný úvod zopakovali corgoni aj v druhej tretine. Už po 21 sekundách poslal Nitru do vedenia Mikúš a v 24. minúte po šťastnom góle Slováka viedli hostia už 3:1. Rytieri kontrovali v 25. minúte, keď Hraško po vyhratom buly strelou zápästím prestrelil Lawsona. Domáci hokejisti prepli na vyššie obrátky a v 30. minúte mohli vyrovnať, zakončenie Rossa však skončilo iba na žŕdke.

Domáci si ani do tretice nepostrážili vstup do tretiny a v 44. minúte Mikúš s prispením teču zvolenského hráča zvýšil náskok Nitry na 4:2. Zverenci trénera Mikulu následne ožili a začali Nitranom prikurovať. Šanca Rossa zo 48. minúty ešte zostala nepremenená, ale delovka Ťavodu  minútu na to si už cestu za chrbát Lawsona našla. Zvolen bol pri chuti a tlačil sa dopredu, no zabúdal na zadné vrátka, čo mohol potrestať v 53. minúte Slovák. Ten však opečiatkoval iba brvno. Domáci priaznivci sa nakoniec dočkali vyrovnania. V presilovej hre sa o to postaral najproduktívnejší obranca súťaže Nick Ross.

Pod Pustým hradom sa tak predlžovalo, kde po 27 sekundách putoval na trestnú lavicu hosťujúci Mezei. Rytieri ale presilovku nevyužili a neskórovali ani v tutovej príležitosti, keď prečíslenie troch na jedného zakončil nepresne Hraško. O víťazovi rozhodli samostatné nájazdy. V nich sa presadili Nitrania Paulovič a Slovák a zabezpečili dva body pre svoj tím.

Tipsport liga – 29. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Nitra 4:5 po s.n. (1:1, 1:2, 2:1 – 0:0)

Góly: 19. Michal Chovan (Síkela), 25. Hraško (Kytnár), 49. Ťavoda (Síkela), 55. Ross (Coffman, Obdržálek) – 8. Blackwater (Ordzovenský, Slovák), 21. Mikúš (Rais), 24. Slovák (Macík), 44. Mikúš (Krištof, Rais), rozh. náj. Paulovič. Zápas sledovalo 1678 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Nieminen – Drgoň, Ross, Bokroš, Kováčik, Ťavoda, Hraško, Wharton, Andersons – Coffman, Steén, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Mich. Chovan – Matis, L. Jurík, Špirko – Ďaloga, V. Fekiač, Síkela

Zostava HK Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, Milam, Rýgl, Versteeg, Korím, Mir. Pupák – Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Macík – Šiška, J. Ručkay, Kovacs – Csányi, Šille, Rzavský

V utorok 26. decembra sa zverenci trénera Mikulu predstavia v rámci podpolianskeho derby na ľade Detvy. Začiatok zápasu je stanovený na 18.00 hod.