Šláger 35. kola Tipsport ligy sa hral pod Pustým hradom, kam zavítala Dukla Trenčín. Zvolenčania strácali na svojho súpera len jeden bod a v prípade výhry sa mohli za istých okolností dostať aj na čelo súťaže.

Súboj tretieho s druhým od úvodných minút prinášal kvalitný rýchly hokej. Šance boli na obidvoch stranách, no výborní brankári Šimko a Valent dlho držali čisté kontá. Hostia boli blízko ku gólu už v prvej minúte stretnutia, český legionár Ružička však ani na dvakrát neprekonal Šimka v domácej bráne. Na zvolenskej strane mal dobrú príležitosť Ross, tomu však zmenšil uhol Valent a vychytal ho. Gólu sa prítomní diváci dočkali v závere tretiny. Počas vylúčenia domáceho Hraška vypálil od modrej obranca Peter Frűhauf a otvoril skóre stretnutia.

Druhé dejstvo patrilo rytierom. Tí sa hnali za vyrovnaním, no stroskotávali na výbornom brankárovi Valentovi. Ten zmaril aj tutovky Coffmana so Špirkom z 22. minúty. A keď už bol Valent prekonaný, tak hostí zachránila konštrukcia brány, ako tomu bolo pri zakončení Chovana zo samostatného nájazdu. Už sa zdalo, že do kabín sa pôjde za nezmeneného stavu. Posledné slovo ale patrilo domácemu legionárovi Coffmanovi. Najproduktívnejší hráč Zvolena si 36-sekúnd pred sirénou krásnou individuálnom akciou vychutnal Valenta a vyrovnal.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky prišiel šok pre domácich, keď Pardavý strelou z prvej poslal vojakov späť do vedenia. To mohol navýšiť Gašparovič, avšak svoju šancu nevyužil a tak sa trestalo. Po obrovskej chybe Frűhaufa sa zoči-voči Valentovi ocitol Coffman a domáci kanonier strelou pomedzi betóny vyrovnal na 2:2. Trenčania sa však aj po tretíkrát dostali do vedenia, keď ich k výhre v 56. minúte nasmeroval kapitán Radivojevič. Zvolenčania sa však nevzdali, v závere odvolali gólmana a v powerplay 22 sekúnd pred koncom dokázali vyrovnať. Po ďalšej chybe hostí sa dostal do šance Kytnár a podobným spôsobom ako jeho spoluhráč Coffman poslal duel do predĺženia.

V ňom boli šance na obidvoch stranách, avšak ani jeden z brankárov neinkasoval a tak o víťazovi museli rozhodnúť nájazdy. V nich sa presadili len hosťujúci Radivojevič a Ružička a zabezpečili Trenčínu dva body.

Tipsport liga – 35. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Dukla Trenčín 3:4 po s.n. (0:1, 1:0, 2:2 – 0:0, 0:1)

Góly: 40. Coffman (Špirko), 50. Coffman, 60. Kytnár – 19. Frűhauf (Ružička, T.Varga), 43. Pardavý ml. (Gašparovič), 56. Radivojevič (Ölvecký), rozh. náj. Radivojevič. Zápas sledovalo 1679 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko – Drgoň, Ross, Bokroš, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons – Coffman, Špirko, Obdržálek – Šišovský, Kytnár, Mich.Chovan – Matis, Steén, Ďaloga – Síkela, L. Jurík, Dubeň – V. Fekiač

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Bohunický, Starosta, Cebák, Frűhauf, Pač, Holenda, Themár – T. Varga, Ölvecký, Radivojevič – Bezúch, Ružička, Sojčík – Hecl, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, Pardavý, Švec

Najbližšie sa zverenci trénera Mikulu predstavia v piatok 12. januára o 17.30 hod na ľade Košíc.