V 51. kole Tipsport ligy sa stretli v pohronskom derby Zvolen a Banská Bystrica. S lepším pocitom vstupovali do zápasu domáci, ktorí dokázali baranov zahanbiť výhrou v banskobystrickom Winter Classic. V poslednom zápase však v Poprade nedokázali zdolať kamzíkov. Na druhej strane si barani v stredu napravili chuť proti oceliarom, ktorých poslali domov s päťgólovým výpraskom.

Oba celky nahodili od úvodnej minúty rýchle tempo hry. Najprv mohol otvoriť skóre Obdržálek a o minútu neskôr na druhej strane Marshall. Gól však padol v 4. minúte, keď barani dokázali využiť presilovku z hokejky Higgsa. Rytierov inkasovaný gól nakopol, a v priebehu šiestich minút si dokázali vytvoriť tri nebezpečné akcie. Najbližšie ku gólu mal Mitchel, ktorého strela trafila len ľavú tyčku. Po tejto šanci sa však rozpútala bitka, po ktorej nasledovalo viacero vylúčení. Hra tak stratila svoje tempo a prvá tretina skončila v prospech baranov.

Do druhej tretiny vstúpili opäť lepšie barani, ktorí dokázali využiť ďalšiu presilovku. Po dobrej prihrávke od Failleho, poslal Higgs baranov do dvojgólového vedenia. Domáci sa však rozbehli, keď dokázali potrestať vylúčenie Luntera. Vandane v 28. minúte najprv potiahol puk po pravom krídle a strelou švihom znížil na 2:1. V zápätí nasledovalo vylúčenie Mitchella, v ktorom si hostia vytvorili súvislejší tlak na súpera. Na ďalší gól to nestačilo. Záver tretiny patril domácim, ktorí cítili šancu na zníženie. Ani pokus Hraška a ani strela Vandaneho nedokázali vymazať tesný náskok baranov.

Do poslednej tretiny vstupovali oba tímy s plným nasadením síl. Banskobystričania očakávali snahu Zvolena čo najrýchlejšie znížiť, ale akékoľvek pokusy rytierov o nebezpečnejšiu šancu rušili hneď v zárodku. V 47. minúte mohol Kytnár potrestať baranov za stratu puku na modrej čiare, ale jeho blafák Williamsa neoklamal. Hráči spod Pustého hradu vsadili všetko do útoku a početné zrážky pred Williamsom pribúdali. Nemožné sa však stalo skutočnosťou, keď v 57. minúte Petráš presnou strelou vyrovnal na 2:2. Radosť rytierov ale netrvala dlho, pretože o minútu neskôr Mihálik poslal baranov opäť do vedenia. V závere ešte Zvolen skúsil hru bez brankára, ale po vyhratom buly Faille spečatil výhru Banskej Bystrice v podobe výsledku 2:4.

HKM Zvolen vs. HC ’05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 28. Vandane (Michal Chovan), 57. S. Petráš (Šišovský) – 4. Higgs (Faille), 25. Higgs (Faille, Asselin), 58. Mihálik (Faille, Selleck), 60. Faille. Zápas sledovalo 3965 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Tomek – Vandane, Pufahl, Pöyhönen, Fraser, Hraško, Ulrych, Roman, Růžička – Zuzin, Michal Chovan, Obdržálek – Vandas, Kytnár, Handlovský – Petráš, Mitchell, Kelemen – Andrisík, Holovič, Šišovský

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Marshall, Mihálik, Nemčík, Glenn – Bartánus, Higgs, M. Lunter – Šoltés, T. Surový, Zigo – Asselin, Faille, Selleck – Matoušek, A. Šťastný, Koper

V nedeľu, 17. februára, sa zvolenskí hokejisti od 17.00 h predstavia na ľade Dukly Trenčín.