V druhom kole Tipsport ligy čakal na Zvolen súper spod Tatier. Po piatkovej prehre v Maďarsku čakala na domácich neľahká úloha a to získať tri body proti húževnatému súperovi. Zápas sa vyvíjal pod taktovkou rytierov, ale záver duelu sa značne skomplikoval.

Úvod tretiny patril rytierom, ktorí sa snažili pod Pustým hradom otvoriť skóre. Najbližšie mal ku gólu Handlovský, ktorý po skvelej zadovke od Kelemena nedokázal prekonať Vošvrdu. V 8. minúte sa rysovalo domáce prečíslenie 2 na 1, kde však obranca hostí dokázal vypichnúť puk Handlovskému. Aktivita domácich však neprestala a o minútu neskôr Halama otvoril skóre. Pohoda na domácich hokejkách pokračovala aj v 13. minúte. V presilovej hre sa podarilo Halamovi umiestniť strelu pod brvno a prekonať tak Vošvrdu druhýkrát v zápase. Rytieri tak v prvej tretine jasne dominovali a nepustili hostí do väčšej šance.

V druhom dejstve dokázal Corrin položiť hosťujúceho hráča k ľadu, prihrať Trotterovi, ktorý do prázdnej brány neskóroval. V 27. minúte pohrozili aj kamzíci, ale Kundríkov pokus Tomek zneškodnil. Hráči spod Pustého hradu dokázali potešiť fanúšikov aj v 30. minúte, keď McPhersonova strela švihom nedala šancu Vošvrdovi. Po góle dokázali rytieri zavrieť hostí v ich pásme a vytvoriť si tak súvislejší tlak. V druhej tretine sa však už skóre nemenilo.

Po dvoch dvadsaťminútovkách tak rytieri mali všetko pod svojou kontrolou. Hostia však začali rýchlejšie korčuľovať a viac napádať. Kamzíci sa nechceli zmieriť s trogólovým mankom. Zvolenčania v prvej desaťminútovke nedávali veľa priestoru hosťom. Situácia sa však zmenila v 53. minúte, keď Paločko strelil kontaktný gól na 1:3. Popradčania tak zacítili šancu znížiť na rozdiel gólu. To sa im aj podarilo, pretože v 57. minúte Zagrapan dorazil puk za chrbát Tomeka. Posledné minúty tak boli pre Zvolenčanov veľmi krušné ale tesný výsledok 3:2 si už postrážili.

Tipsport liga – 2. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Poprad 3:2 (2:0, 1:0, 0:2)

Góly: 9. Halama (Thompson, Švarný), 13. Halama (Corrin, Thompson), 30. McPherson (Bonis, Trotter) – 53. Matúš Paločko, 57. Zagrapan (Fabian). Zápas sledovalo 1618 divákov.

Zostava HKM Zvolen: T. Tomek – Lowney, Švarný, Corrin, Roman, Drgoň, Maier, Fatul – Hansen, Špirko, Preisinger – McPherson, Trotter, Bonis – Kelemen, M. Halama, Handlovský – Thompson, Mráz, S. Petráš

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Fabian, L. Kozák, Ulrych, Kramár, Ťavoda, Erving – P. Svitana, Paukovček, Štrauch – Matúš Paločko, Zagrapan, S. Takáč – Leclerc, Mlynarovič, Karterud – Matej Paločko, Bjalončík, Kundrlík

V ďalšom kole sa v Pohronskom derby predstaví Zvolen v Detve a to v utorok 17. septembra o 18.00 hod.