V piatom stretnutí play-off medzi Nitrou a Zvolenom sa séria opäť presunula pod Pustý hrad. Kto by si myslel, že tento duel bude jasnou záležitosťou pre jeden z celkov, bol na omyle. Corgoni dokázali uspieť v prvom a treťom zápase, ale Zvolenčania ich vždy dobehli. O výsledku rozhodlo rozpätie dvoch minút, v ktorom sa lepšie darilo hosťom.

Od prvej minúty zápasu bola pod Pustým hradom bojová nálada. Chovan mohol byť prvým asistujúcim hráčom, ale Zuzinova strela netrafila bránu hostí. V 5. minúte dokázal Šiška prekabátiť Mitchella za bránkou, dobrou prihrávkou nájsť Bučeka, ktorého už stopol Skapski. O minútu neskôr corgoni dvíhali hokejky. Ich radosť prerušil hlavný rozhodca keď rozpažil ruky. V 8. minúte predsa išli do vedenia, keď v prečíslení 3 na 1 Rapáč trafil presne k tyčke. Úvodný gól tak ešte viac vyburcoval rytierov a súpera kompletne zatlačili do jeho pásma. V závere rozhodcovia zrušili predčasnú radosť aj domácim, pretože gól v podaní Obdržálka bol dosiahnutý za pomoci korčule.

Dobré tempo hry pokračovalo aj v prostrednom dejstve. Nitru mohol poslať do dvojgólového vedenia Rapáč, ale ani jeho natlačenie do bránkoviska nestačilo na prekonanie Skapskeho. Na druhej strane mohol potrestať chybu hostí Vandas, ktorého dobrá pozícia nepriniesla vážne ohrozenie. Zvolenčania predsa dokázali vyrovnať, keď Drgoň spomedzi kruhov prekonal Hanuljaka. Stretnutie tak začínalo od začiatku. V 36. minúte mohli hostia opäť potrestať rytierov z prečíslenia, ale tentokrát Mitchell v rozhodujúcej chvíli vypichol puk. V závere tretiny poskytli domáci presilovku 5 na 3, ktorú dokázali prežiť bez inkasovaného gólu.

Posledná dvadsaťminútovka začala rozpačito na jednej aj druhej strane. V 42. minúte mohol Handlovský počas oslabenia v samostatnom nájazde poslať do vedenia rytierov. Jeho strelu ale dokázal Hanuljak vyraziť betónom. Vzápätí zasiahla Mitchellova strela švihom len konštrukciu bránky. Hru si oba tímy kazili zbytočnými vylúčeniami. Na vylúčenie zo 48. minúty doplatili Zvolenčania. Presilovú hru Nitra využila a MacCormack poslal hostí opäť do vedenia. Zvolenčania sa nepoučili a pár sekúnd od druhého gólu poputoval na trestnú lavicu Fraser. Nitra znovu potrestala domácich z hokejky Kerbashiana. Rytieri si tak do poslednej desaťminútovky poriadne zavarili. V 56. minúte bol v obrovskej šanci Hraško, ktorý trafil opäť konštrukciu bránky. V samotnom závere ešte znížil Handlovský, ale Nitra si tesný náskok postrážila.

Tipsport liga – semifinále play-off – 5. zápas – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Nitra 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 26. Drgoň (Kytnár, Chovan), 60. Handlovský (Vandas, Chovan) – 8. Rapáč (Rais, Buček), 49. McCormack, 51. Kerbashian (Buček). Zápas sledovalo 4100 divákov. Stav série 2:3.

Zostava HKM Zvolen: Skapski – Pöyhönen, Fraser, Roman, Ulrych, Růžička, Hraško, Drgoň, Pufahl – Vandas, Kytnár, Handlovský – Zuzin, Chovan, Obdržálek – Mitchell, Petráš, Kelemen – Šišovský, Holovič, Andrisík

Zostava HK Nitra: Hanuljak – McCormack, Mezei, Korím, Pupák, Rais, Versteeg, Minárik, Morrison – Hrušík, Slovák, Kerbashian – Lantoši, Šiška, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Buček – Fominych, Čaládi, Pätoprstý

V šiestom stretnutí musia rytieri vyhrať ak chcú pomýšľať na finále. Zápas sa odohrá v stredu 3. apríla o 18.00 hod v Nitre.