Séria piatich výhier v rade vyniesla zvolenských hokejistov až na prvé miesto. To si chceli poistiť v 11. kole, keď na vlastnom ľade privítali Žilinu.

Domáci favorit na gól dlho nečakal. Už v 4. minúte sa okolo vlastnej osi obtočil Špirko a presnou strelou prekonal Horčičku. Zvolenčania mali počas prvej tretiny prevahu, čo mohol gólovo potvrdiť v 13. minúte Kytnár. Jeho teč ale skončila iba na žŕdke. Hostia síce následne prežili dve presilovky Zvolena, no krátko po návrate Hvilu na ľad inkasovali gól z hokejky Lušňáka. V závere sa ozvali aj vlci, strela Baleja ale výraznejšie problémy Tomekovi nenarobila.

Po tom, ako na začiatku druhej časti prežili rytieri početnú výhodu vlkov, sa dostali do výbornej príležitosti. Agilný Špirko sa pekne uvoľnil, jeho gólovú strelu ale výborným semaforom zneškodnil Horčička. Tento zákrok sa ukázal ako dôležitý, nakoľko o dve minúty na to Žilinčania znížili zásluhou Ručkaya. V 31. minúte bolo vyrovnané, keď sa po chybe domáceho zadáka dostal puk k Beránkovi a ten osamotený vyrovnal na 2:2. A to nemuselo byť zo strany hostí všetko. Výbornú šancu mal hneď po góle Balej, proti bol Tomek, ktorý podržal svoje mužstvo. Remízový stav dlho nevydržal. Tlak domácich vyústil do troch gólov v rozmedzí štyroch minút. Postupne Zuzin, Špirko a Růžička poslali Zvolen do trojgólového vedenia.

V tretej dvadsaťminútovke dokonali rytieri dielo skazy. Najprv síce náhradný brankár Mikoláš vychytal Vandasa, následne ale v presilovke zblízka udrel Kytnár. O 24 sekúnd na to sa spomedzi kruhov presadil Halama a o víťazovi bolo rozhodnuté. Zvolenské hody však neskončili. V 48. minúte strelou z prvej využil presilovku Handlovský a záverečné slovo patrilo kapitánovi Chovanovi. Ten tečoval strelu Zeleňáka od modrej čiary a uzavrel skóre na 9:2. Zvolen tak natiahol svoju šnúru výhier na číslo šesť.

Tipsport liga – 11. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. MsHK DOXXbet Žilina 9:2 (2:0, 3:2, 4:0)

Góly: 4. Špirko (Vandas, Handlovský), 15. Lušňák (Špirko), 33. Zuzin (Chovan), 36. Špirko (Vandane, Handlovský), 37. Růžička (Šišovský, Holovič), 43. Kytnár (Šišovský, Zuzin), 43. P. Halama (Petráš, Andrisík), 48. Handlovský (Chovan, Kytnár), 59. Chovan (Zeleňák, Zuzin) – 26. J. Ručkay (Matejka, Hvila), 31. Beránek (Jenčík). Zápas sledovalo 1318 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Tomek – Vandane, Ulrych, Zeleňák, Růžička, Drgoň, Čarnaok, Roman – Vandas, Handlovský, Špirko – Lušňák, Holovič, Šišovský – Zuzin, Kytnár, Mich. Chovan – P. Halama, Petráš, Andrisík

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Horčička (36. Mikoláš) – Jankovič, Kučný, Bagin, Pastor, Piegl, Matejka, Žilin, Mendrej – Balej, Podešva, Bárta – Rud. Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Rehák, Síkela, Ondruš

Svoju víťaznú sériu môžu rytieri predĺžiť v nedeľu, keď pred vlastnými fanúšikmi privítajú Košice. Úvodné buly je stanovené na 16.00 hod.