Po dvoch výhrach v rade sa Zvolenu do cesty postavili kamzíci z Popradu. Hostia v tejto sezóne už raz pod Pustým hradom zvíťazili a verili si aj tentoraz.

Už po 46-sekundách putoval na lavicu hanby domáci obranca Ross a Poprad trestal. Spoza brány našiel Svitana spoluhráča Mlynaroviča a ten strelou z prvej nedal Šimkovi šancu. V 7. minúte odišiel na trestnú lavicu aj hosťujúci McDowell a Zvolenčania svoju šancu využili. Od modrej čiary nahodil puk Jozef Kováčik a hosťujúci Lukáš Vartovník nechceným tečom prekonal vlastného brankára.

Úvod druhej dvadsaťminútovky mohol odštartovať Michal Chovan, ten v tutovke proti Corbeilovi ale neuspel. Prišlo ďalšie vylúčenie a aj tentokrát z neho bol gól. Puk si zobral Peter König a jeho delovka skončila až v sieti – 1:2. Zverenci trénera Mikulu následne prebrali iniciatívu a dobíjali bránu kamzíkov. Dobrú šancu na vyrovnanie mal v 25. minúte Hraško, ktorého výborne našiel Chovan. S jeho pokusom si však popradský gólman Corbeil poradil. Hosťujúci strážca svätyne odolal aj pri skrumáži z 29. minúty. Zvolenčania počas tejto časti vyslali na Corbeila dvanásť striel, no ani jedna si nenašla cestu za jeho chrbát.

Tlak rytierov pokračoval aj v tretej tretine, no sami mohli inkasovať. Výbornú príležitosť na navýšenie náskoku Popradu mal Dávid Buc, toho ale vychytal Šimko a podržal svoj tím. Tento zákrok sa neskôr ukázal ako rozhodujúci. V 48. minúte totiž domáci legionár Nick Ross pekným tečom vyrovnal. O 61-sekúnd už domáci vyhrávali, keď sa strelou švihom presadil ďalší zadák Tomáš Bokroš. Hostia v závere ešte skúsili zabojovať o body a odvolali Corbeila, no ich snahu definitívne ukončil Tim Coffman gólom do prázdnej brány.

Tipsport liga – 23. kolo – Zvolen

HKM Zvolen vs. HK Poprad 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Góly: 8. J. Kováčik (Michal Chovan), 48. Ross (Steén, Drgoň), 49. T. Bokroš (J. Kováčik, Michal Chovan), 60. Coffman (Obdržálek, Steén) – 3. Mlynarovič (Svitana), 23. König (Fabian, R. Rapáč). Zápas sledovalo 1512 divákov.

Zostava HKM Zvolen: Šimko –Drgoň, Ross, Hraško, J. Kováčik, Ťavoda, Wharton,, T. Bokroš, Andersons – Coffman, Stén, Obdržálek – Michal Chovan, Kytnár, Šišovský – Síkela, L. Jurík, Matis – T. Török, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Zostava HK Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Fabian, König, Davydov, Ježek, Dinda – Svitana, Mlynarovič, Štrauch – Buc, Heizer, R. Rapáč – Hvila, Vartovník, D. Bondra – Matúš Paločko, Lichanec, Kroták

Najbližšie rytieri privítajú vo vloženom kole vo štvrtok 30. novembra hokejistov HK Orange 20. Úvodné buly je naplánované na 18.00 hod.