Po Pustý hrad zavítali v nedeľu na zápas 24. kola Tipsport ligy tím zo spodnej časti tabuľky ŠHK 37 Piešťany. V drese HKm sa pred domácim publikom po jeden a pol ročnej prestávke predstavil navrátilec Peter Zuzin.

HKm Zvolen – ŠHK 37 Piešťany 3:6 (1:3, 2:1, 0:2)

BBO_5500Góly: 8. Obdržálek (Andersons, Klhůfek), 26. Škvaridlo (Krejčí), 29. Škvaridlo (Obdržálek) – 5. Tíbenský (Ručkay J.), 11. Tomčák (Hudec S.), 20. Holovič (Tibenský, J.), 23. Brancis (Ručkay J., Saliji S.), 53. Belluš (Kania, Brancis), 60. Gipters. Zápas vo Zvolene sledovalo 1 221 divákov.

HKm Zvolen: Baroš (Petrík) – Bagin, Demiters, Krejčí, Andersons, Fekiač F., Pokovič, Ivan – Semorád, Brabenec (A), Puliš – Obržálek, Klhůfek, Škvaridlo (A) – Zuzin, Mráz B., Jurík J. (C) – Ďaloga, Klíma T., Žilka.

ŠHK 37 Piešťany: Rybár (Košarišťan) – Hudec S., Kotaška, Brňák (A), Gipters, Filip (C), Kania, Trefný, Hudec F. – Šimíček, Pardavý, Kučera – Ručkay J., Holovič (A), Tibenský – Belluš, Brancis, Saliji S. – Hrehorčák, Tomčák, Valo.

Peter Zuzin inicioval aj prvý útočný výpad, nasledovaný šancami Ďalogu a Bagina, ani jedna však neskončila gólom. Naopak hostia udreli v piatej minúte z nenápadnej šance, keď perfektnú prihrávku usmernil do bránky Tíbenský. Aj po góle mal viac z hry opäť Zvolen, ale ich šance nenarobili Rybárovi veľké problémy. V následnej presilovke však už kapituloval aj on po krásnej akcii Petra Obdržálka. Nasledovala presilovka hostí, v ktorej nič nevymysleli a jedinú veľkú šancu mali domáci, keď sa rútil sám na brankára Petr Obdržálek. Aj po presilovke boli takmer stále v útoku domáci, ale gól padol na opačnej strane zásluhou Tomčáka, ktorému sa podarilo zaskočiť Baroša. V ďalšom priebehu boli stále v útoku domáci, ale nedokázali sa presadiť ani po dvoch presilovkách. To potrestali gólom do šatne Piešťany, keď vylúčenie Pokoviča zužitkoval Holovič.

BBO_5399Druhú tretinu začali domáci presilovkou, ale Brabenec trafil len tyčku Rybárovej brány. A Piešťany opäť trestali, keď ďalšiu nenápadnú akciu premenil na gól Brancis. Následnú presilovku domáci opäť nedokázali premeniť, ale naďalej dusili Piešťany pred vlastnou bránkou. V 26. minúte to konečne vyšlo, keď medzi Rybárove betóny usmernil puk Tomáš Škvaridlo. Ten istý hráč nachytal na hruškách Rybára aj v 29. minúte a pre domácich to hneď vyzeralo lepšie. Do konca tretiny sa už skóre nemenilo a to aj napriek dvom presilovkám a množstvu šancí. Hosťujúci brankár mal jednoducho svoj deň.

Aj tretia časť hry bola v znamení útočnej aktivity domácich hráčov, ale ich šance na vyrovnanie poznamenali vylúčenia Brabenca a následne Puliša. Druhú presilovku dokázali Piešťany využiť v 53. minúte Bellušom. Aj napriek nepriaznivému stavu pokračovali domáci v obrovskom tlaku, v záverečnej powerplay zaklincoval výsledok stretnutia do opustenej bránky Gipters.

V piatok cestujú naši hokejisti do Žiliny a doma ich uvidíme opäť v nedeľu 29. novembra o 17:00, keď privítajú hráčov MHC Martin.